Conjunction of the verb çevir in Turkish


Infinitive


Interrogative
Affirmative Statementçevirmekçevirmek mi
Negative Statementçevirmemekçevirmemek mi


Present continuous simple

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personçeviriyorumçeviriyoruz
2nd Personçeviriyorsunçeviriyorsunuz
3rd Personçeviriyorçeviriyorlar
Interrogative
SingularPlural
1st Personçeviriyor muyumçeviriyor muyuz
2nd Personçeviriyor musunçeviriyor musunuz
3rd Personçeviriyor muçeviriyorlar mı
Negative Statement
SingularPlural
1st Personçevirmiyorumçevirmiyoruz
2nd Personçevirmiyorsunçevirmiyorsunuz
3rd Personçevirmiyorçevirmiyorlar
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirmiyor muyumçevirmiyor muyuz
2nd Personçevirmiyor musunçevirmiyor musunuz
3rd Personçevirmiyor musunçevirmiyor musunuz
Simple tense

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personçeviririmçeviririz
2nd Personçevirirsinçevirirsiniz
3rd Personçevirirçevirirler
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirir miyimçevirir miyiz
2nd Personçevirir misinçevirir misiniz
3rd Personçevirir miçevirirler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personçevirmemçevirmeyiz
2nd Personçevirmezsinçevirmezsiniz
3rd Personçevirmezçevirmezler
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirmem miçevirmez miyiz
2nd Personçevirmez misinçevirmez misiniz
3rd Personçevirmez misinçevirmez misiniz
Imperative mood

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Person--
2nd Personçevirçevirin
3rd Personçevirsinçevirsinler
Interrogative
SingularPlural
1st Person--
2nd Person--
3rd Personçevirsin miçevirsinler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Person--
2nd Personçevirmeçevirmeyin
3rd Personçevirmesinçevirmesinler
Interrogative
SingularPlural
1st Person--
2nd Person--
3rd Person--
Simple tense past definite

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personçevirirdimçevirirdik
2nd Personçevirirdinçevirirdiniz
3rd Personçevirirdiçevirirlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirir miydimçevirir miydik
2nd Personçevirir miydinçevirir miydiniz
3rd Personçevirir miydiçevirirler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personçevirmezdimçevirmezdik
2nd Personçevirmezdinçevirmezdiniz
3rd Personçevirmezdiçevirmezlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirmez miydimçevirmez miydik
2nd Personçevirmez miydinçevirmez miydiniz
3rd Personçevirmez miydinçevirmez miydiniz
Simple tense indefinite past

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personçevirirmişimçevirirmişiz
2nd Personçevirirmişsinçevirirmişsiniz
3rd Personçevirirmişçevirirlermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirir miymişimçevirir miymişiz
2nd Personçevirir miymişsinçevirir miymişsiniz
3rd Personçevirir miymişçevirirler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Personçevirmezmişimçevirmezmişiz
2nd Personçevirmezmişsinçevirmezmişsiniz
3rd Personçevirmezmişçevirmezlermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirmez miymişimçevirmez miymişiz
2nd Personçevirmez miymişsinçevirmez miymişsiniz
3rd Personçevirmez miymişsinçevirmez miymişsiniz
Past definite

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personçevirdimçevirdik
2nd Personçevirdinçevirdiniz
3rd Personçevirdiçevirdiler
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirdim miçevirdik mi
2nd Personçevirdin miçevirdiniz mi
3rd Personçevirdi miçevirdiler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personçevirmedimçevirmedik
2nd Personçevirmedinçevirmediniz
3rd Personçevirmediçevirmediler
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirmedim miçevirmedik mi
2nd Personçevirmedin miçevirmediniz mi
3rd Personçevirmedin miçevirmediniz mi
Past progressive dubitative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personçeviriyormuşumçeviriyormuşuz
2nd Personçeviriyormuşsunçeviriyormuşsunuz
3rd Personçeviriyormuşçeviriyorlarmış
Interrogative
SingularPlural
1st Personçeviriyor muymuşumçeviriyor muymuşuz
2nd Personçeviriyor muymuşsunçeviriyor muymuşsunuz
3rd Personçeviriyor muymuşçeviriyorlar mıymış
Negative Statement
SingularPlural
1st Personçevirmiyormuşumçevirmiyormuşuz
2nd Personçevirmiyormuşsunçevirmiyormuşsunuz
3rd Personçevirmiyormuşçevirmiyorlarmış
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirmiyor muymuşumçevirmiyor muymuşuz
2nd Personçevirmiyor muymuşsunçevirmiyor muymuşsunuz
3rd Personçevirmiyor muymuşsunçevirmiyor muymuşsunuz
Past progressive alternative dubitative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personçevirmekteymişimçevirmekteymişiz
2nd Personçevirmekteymişsinçevirmekteymişsiniz
3rd Personçevirmekteymişçevirmektelermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirmekte miymişimçevirmekte miymişiz
2nd Personçevirmekte miymişsinçevirmekte miymişsiniz
3rd Personçevirmekte miymişçevirmekteler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Personçevirmemekteymişimçevirmemekteymişiz
2nd Personçevirmemekteymişsinçevirmemekteymişsiniz
3rd Personçevirmemekteymişçevirmemektelermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirmemekte miymişimçevirmemekte miymişiz
2nd Personçevirmemekte miymişsinçevirmemekte miymişsiniz
3rd Personçevirmemekte miymişsinçevirmemekte miymişsiniz
Indefinite past

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personçevirmişimçevirmişiz
2nd Personçevirmişsinçevirmişsiniz
3rd Personçevirmişçevirmişler
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirmiş miyimçevirmişiz
2nd Personçevirmiş misinçevirmiş miyiz
3rd Personçevirmiş miçevirmişler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personçevirmemişimçevirmemişiz
2nd Personçevirmemişsinçevirmemişsiniz
3rd Personçevirmemişçevirmemişler
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirmemiş miyimçevirmemişiz
2nd Personçevirmemiş misinçevirmemiş miyiz
3rd Personçevirmemiş misinçevirmemiş miyiz
Past progressive narrative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personçeviriyordumçeviriyorduk
2nd Personçeviriyordunçeviriyordunuz
3rd Personçeviriyorduçeviriyorlardı
Interrogative
SingularPlural
1st Personçeviriyor muydumçeviriyor muyduk
2nd Personçeviriyor muydunçeviriyor muydunuz
3rd Personçeviriyor muyduçeviriyorlar mıydı
Negative Statement
SingularPlural
1st Personçevirmiyordumçevirmiyorduk
2nd Personçevirmiyordunçevirmiyordunuz
3rd Personçevirmiyorduçevirmiyorlardı
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirmiyor muydumçevirmiyor muyduk
2nd Personçevirmiyor muydunçevirmiyor muydunuz
3rd Personçevirmiyor muydunçevirmiyor muydunuz
Past progressive alternative narrative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personçevirmekteydimçevirmekteydik
2nd Personçevirmekteydinçevirmekteydiniz
3rd Personçevirmekteydiçevirmektelerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirmekte miydimçevirmekte miydik
2nd Personçevirmekte miydinçevirmekte miydiniz
3rd Personçevirmekte miydiçevirmekteler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personçevirmemekteydimçevirmemekteydik
2nd Personçevirmemekteydinçevirmemekteydiniz
3rd Personçevirmemekteydiçevirmemektelerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirmemekte miydimçevirmemekte miydik
2nd Personçevirmemekte miydinçevirmemekte miydiniz
3rd Personçevirmemekte miydinçevirmemekte miydiniz
Past perfect narrative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personçevirmiştimçevirmiştim
2nd Personçevirmiştinçevirmiştin
3rd Personçevirmiştiçevirmişlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirmiş miydimçevirmiş miydim
2nd Personçevirmiş miydinçevirmiş miydin
3rd Personçevirmiş miydiçevirmişler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personçevirmemiştimçevirmemiştim
2nd Personçevirmemiştinçevirmemiştin
3rd Personçevirmemiştiçevirmemişlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirmemiş miydimçevirmemiş miydim
2nd Personçevirmemiş miydinçevirmemiş miydin
3rd Personçevirmemiş miydinçevirmemiş miydin
Doubtful distant past

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personçevirmişmişimçevirmişmişiz
2nd Personçevirmişmişsinçevirmişmişsiniz
3rd Personçevirmişmişçevirmişmişler
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirmiş miymişimçevirmiş miymişiz
2nd Personçevirmiş miymişsinçevirmiş miymişsiniz
3rd Personçevirmiş miymişçevirmişler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Personçevirmemişmişimçevirmemişmişiz
2nd Personçevirmemişmişsinçevirmemişmişsiniz
3rd Personçevirmemişmişçevirmemişmişler
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirmemiş miymişimçevirmemiş miymişiz
2nd Personçevirmemiş miymişsinçevirmemiş miymişsiniz
3rd Personçevirmemiş miymişsinçevirmemiş miymişsiniz
Past in the future

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personçevirmiş olacağımçevirmiş olacağız
2nd Personçevirmiş olacaksınçevirmiş olacaksınız
3rd Personçevirmiş olacakçevirmiş olacaklar
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirmiş mi olacağımçevirmiş mi olacağız
2nd Personçevirmiş mi olacaksınçevirmiş mi olacaksınız
3rd Personçevirmiş mi olacakçevirmiş mi olacaklar
Negative Statement
SingularPlural
1st Personçevirmemiş olacağımçevirmemiş olacağız
2nd Personçevirmemiş olacaksınçevirmemiş olacaksınız
3rd Personçevirmemiş olacakçevirmemiş olacaklar
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirmemiş mi olacağımçevirmemiş mi olacağız
2nd Personçevirmemiş mi olacaksınçevirmemiş mi olacaksınız
3rd Personçevirmemiş mi olacaksınçevirmemiş mi olacaksınız
Past conditional dubitative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personçevirseymişimçevirseymişiz
2nd Personçevirseymişsinçevirseymişsiniz
3rd Personçevirseymişçevirselermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirse miymişimçevirse miymişiz
2nd Personçevirse miymişsinçevirse miymişsiniz
3rd Personçevirse miymişçevirseler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Personçevirmeseymişimçevirmeseymişiz
2nd Personçevirmeseymişsinçevirmeseymişsiniz
3rd Personçevirmeseymişçevirmeselermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirmese miymişimçevirmese miymişiz
2nd Personçevirmese miymişsinçevirmese miymişsiniz
3rd Personçevirmese miymişsinçevirmese miymişsiniz
Future simple

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personçevireceğimçevireceğiz
2nd Personçevireceksinçevireceksiniz
3rd Personçevirecekçevirecekler
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirecek miyimçevirecek miyiz
2nd Personçevirecek misinçevirecek misiniz
3rd Personçevirecek miçevirecekler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personçevirmeyeceğimçevirmeyeceğiz
2nd Personçevirmeyeceksinçevirmeyeceksiniz
3rd Personçevirmeyecekçevirmeyecekler
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirmeyecek miyimçevirmeyecek miyiz
2nd Personçevirmeyecek misinçevirmeyecek misiniz
3rd Personçevirmeyecek misinçevirmeyecek misiniz
Future in the past

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personçevirecektimçevirecektik
2nd Personçevirecektinçevirecektiniz
3rd Personçevirecektiçevireceklerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirecek miydimçevirecek miydik
2nd Personçevirecek miydinçevirecek miydiniz
3rd Personçevirecek miydiçevirecekler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personçevirmeyecektimçevirmeyecektik
2nd Personçevirmeyecektinçevirmeyecektiniz
3rd Personçevirmeyecektiçevirmeyeceklerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirmeyecek miydimçevirmeyecek miydik
2nd Personçevirmeyecek miydinçevirmeyecek miydiniz
3rd Personçevirmeyecek miydinçevirmeyecek miydiniz
Future dubitative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personçevirecekmişimçevirecekmişiz
2nd Personçevirecekmişinçevirecekmişiniz
3rd Personçevirecekmişçevireceklermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirecekmiş miyimçevirecekmiş miyiz
2nd Personçevirecekmiş misinçevirecekmiş misiniz
3rd Personçevirecekmiş miçevireceklermiş mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personçevirmeyecekmişimçevirmeyecekmişiz
2nd Personçevirmeyecekmişinçevirmeyecekmişiniz
3rd Personçevirmeyecekmişçevirmeyeceklermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirmeyecekmiş miyimçevirmeyecekmiş miyiz
2nd Personçevirmeyecekmiş misinçevirmeyecekmiş misiniz
3rd Personçevirmeyecekmiş misinçevirmeyecekmiş misiniz
Future conditional

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personçevireceksemçevireceksek
2nd Personçevireceksençevirecekseniz
3rd Personçevirecekseçevireceklerse
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevireceksem miçevireceksek mi
2nd Personçevireceksen miçevirecekseniz mi
3rd Personçevirecekse miçevireceklerse mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personçevirmeyeceksemçevirmeyeceksek
2nd Personçevirmeyeceksençevirmeyecekseniz
3rd Personçevirmeyecekseçevirmeyeceklerse
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirmeyeceksem miçevirmeyeceksek mi
2nd Personçevirmeyeceksen miçevirmeyecekseniz mi
3rd Personçevirmeyeceksen miçevirmeyecekseniz mi
Necessitative mood simple tense

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personçevirmeliyimçevirmeliyiz
2nd Personçevirmelisinçevirmelisiniz
3rd Personçevirmeliçevirmeliler
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirmeli miyimçevirmeli miyiz
2nd Personçevirmeli misinçevirmeli misiniz
3rd Personçevirmeli miçevirmeliler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personçevirmeliyimçevirmeliyiz
2nd Personçevirmelisinçevirmelisiniz
3rd Personçevirmeliçevirmeliler
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirmeli miyimçevirmeli miyiz
2nd Personçevirmeli misinçevirmeli misiniz
3rd Personçevirmeli misinçevirmeli misiniz
Necessitative past narrative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personçevirmeliydimçevirmeliydik
2nd Personçevirmeliydinçevirmeliydiniz
3rd Personçevirmeliydiçevirmelilerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirmeli miydimçevirmeli miydik
2nd Personçevirmeli miydinçevirmeli miydiniz
3rd Personçevirmeli miydiçevirmeliler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personçevirmemeliydimçevirmemeliydik
2nd Personçevirmemeliydinçevirmemeliydiniz
3rd Personçevirmemeliydiçevirmemelilerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirmemeli miydimçevirmemeli miydik
2nd Personçevirmemeli miydinçevirmemeli miydiniz
3rd Personçevirmemeli miydinçevirmemeli miydiniz
Necessitative past dubitative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personçevirmeliymişimçevirmeliymişiz
2nd Personçevirmeliymişsinçevirmeliymişsiniz
3rd Personçevirmeliymişçevirmelilermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirmeli miymişimçevirmeli miymişiz
2nd Personçevirmeli miymişsinçevirmeli miymişsiniz
3rd Personçevirmeli miymişçevirmeliler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Personçevirmemeliymişimçevirmemeliymişiz
2nd Personçevirmemeliymişsinçevirmemeliymişsiniz
3rd Personçevirmemeliymişçevirmemelilermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirmemeli miymişimçevirmemeli miymişiz
2nd Personçevirmemeli miymişsinçevirmemeli miymişsiniz
3rd Personçevirmemeli miymişsinçevirmemeli miymişsiniz
Conditional mood simple tense

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personçevirsemçevirsek
2nd Personçevirsençevirseniz
3rd Personçevirseçevirseler
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirsem miçevirsek mi
2nd Personçevirsen miçevirseniz mi
3rd Personçevirse miçevirseler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personçevirmesemçevirmesek
2nd Personçevirmesençevirmeseniz
3rd Personçevirmeseçevirmeseler
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirmesem miçevirmesek mi
2nd Personçevirmesen miçevirmeseniz mi
3rd Personçevirmesen miçevirmeseniz mi
Subjunctive mood simple tense

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personçevireyimçevirelim
2nd Personçeviresinçeviresiniz
3rd Personçevireçevireler
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevireyim miçevirelim mi
2nd Personçeviresin miçeviresiniz mi
3rd Personçevire miçevireler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personçevirmeyeyimçevirmeyelim
2nd Personçevirmeyesinçevirmeyesiniz
3rd Personçevirmeyeçevirmeyeler
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirmeyeyim miçevirmeyelim mi
2nd Personçevirmeyesin miçevirmeyesiniz mi
3rd Personçevirmeyesin miçevirmeyesiniz mi
Past definite narrative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personçevirdiydimçevirdik
2nd Personçevirdiydinçevirdiniz
3rd Personçevirdiydiçevirlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirdi miydimçevirdi miydik
2nd Personçevirdi miydinçevirdi miydiniz
3rd Personçevirdi miydiçevirdiler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personçevirmediydimçevirdik
2nd Personçevirmediydinçevirdiniz
3rd Personçevirmediydiçevirlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirmedi miydimçevirmedi miydik
2nd Personçevirmedi miydinçevirmedi miydiniz
3rd Personçevirmedi miydinçevirmedi miydiniz
Past indefinite past

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personçevirmiştimçevirmiştik
2nd Personçevirmiştinçevirmiştiniz
3rd Personçevirmiştiçevirmiştiler
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirmiş miyçevirmiş miydik
2nd Personçevirmiş miyçevirmiş miydiniz
3rd Personçevirmiştiçevirmişler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personçevirmemişçevirmemiştik
2nd Personçevirmemişçevirmemiştiniz
3rd Personçevirmemişçevirmemiştiler
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirmemiş miyçevirmemiş miydik
2nd Personçevirmemiş miyçevirmemiş miydiniz
3rd Personçevirmemiş miyçevirmemiş miydiniz
Indefinite past future

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personçevirecekmişimçevirecekmişiz
2nd Personçevirecekmişsinçevirecekmişsiniz
3rd Personçevirecekmişçevireceklermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirecek miymişimçevirecek miymişiz
2nd Personçevirecek miymişsinçevirecek miymişsiniz
3rd Personçevirecek miymişçevirecekler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Personçevirmeyecekmişimçevirmeyecekmişiz
2nd Personçevirmeyecekmişsinçevirmeyecekmişsiniz
3rd Personçevirmeyecekmişçevirmeyeceklermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirmeyecek miymişimçevirmeyecek miymişiz
2nd Personçevirmeyecek miymişsinçevirmeyecek miymişsiniz
3rd Personçevirmeyecek miymişsinçevirmeyecek miymişsiniz
Past future

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personçevirecektimçevirecektik
2nd Personçevirecektinçevirecektiniz
3rd Personçevirecektiçevirecektiler
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirecek miydimçevirecek miydik
2nd Personçevirecek miydinçevirecek miydiniz
3rd Personçevirecek miydiçevirecekler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personçevirmeyecektimçevirmeyecektik
2nd Personçevirmeyecektinçevirmeyecektiniz
3rd Personçevirmeyecektiçevirmeyecektiler
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirmeyecek miydimçevirmeyecek miydik
2nd Personçevirmeyecek miydinçevirmeyecek miydiniz
3rd Personçevirmeyecek miydinçevirmeyecek miydiniz
Indefinite past reportative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personçevireymişimçevireymişiz
2nd Personçevireymişsinçevireymişsiniz
3rd Personçevireymişçevirelermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevireymiş miyimçevireymiş miyiz
2nd Personçevireymiş misinçevireymiş misiniz
3rd Personçevireymiş miçevirelermiş mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personçevirmeyemişimçevirmeyemişiz
2nd Personçevirmeyemişsinçevirmeyemişsiniz
3rd Personçevirmeyemişçevirmeyelermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirmeyemiş miyimçevirmeyemiş miyiz
2nd Personçevirmeyemiş misinçevirmeyemiş misiniz
3rd Personçevirmeyemiş misinçevirmeyemiş misiniz
Definite past reportative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personçevireydimçevireydik
2nd Personçevireydinçevireydiniz
3rd Personçevireydiçevireydiler
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevire miydimçevire miydik
2nd Personçevire miydinçevire miydiniz
3rd Personçevire miydiçevireler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personçevirmeyeydimçevirmeyeydik
2nd Personçevirmeyeydinçevirmeyeydiniz
3rd Personçevirmeyeydiçevirmeyelerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Personçevirmeye miydimçevirmeye miydik
2nd Personçevirmeye miydinçevirmeye miydiniz
3rd Personçevirmeye miydinçevirmeye miydiniz