Conjunction of the verb değiş in Turkish


Infinitive


Interrogative
Affirmative Statementdeğişmekdeğişmek mi
Negative Statementdeğişmemekdeğişmemek mi


Present continuous simple

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişiyorumdeğişiyoruz
2nd Persondeğişiyorsundeğişiyorsunuz
3rd Persondeğişiyordeğişiyorlar
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişiyor muyumdeğişiyor muyuz
2nd Persondeğişiyor musundeğişiyor musunuz
3rd Persondeğişiyor mudeğişiyorlar mı
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişmiyorumdeğişmiyoruz
2nd Persondeğişmiyorsundeğişmiyorsunuz
3rd Persondeğişmiyordeğişmiyorlar
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişmiyor muyumdeğişmiyor muyuz
2nd Persondeğişmiyor musundeğişmiyor musunuz
3rd Persondeğişmiyor musundeğişmiyor musunuz
Simple tense

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişirimdeğişiriz
2nd Persondeğişirsindeğişirsiniz
3rd Persondeğişirdeğişirler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişir miyimdeğişir miyiz
2nd Persondeğişir misindeğişir misiniz
3rd Persondeğişir mideğişirler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişmemdeğişmeyiz
2nd Persondeğişmezsindeğişmezsiniz
3rd Persondeğişmezdeğişmezler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişmem mideğişmez miyiz
2nd Persondeğişmez misindeğişmez misiniz
3rd Persondeğişmez misindeğişmez misiniz
Imperative mood

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Person--
2nd Persondeğişdeğişin
3rd Persondeğişsindeğişsinler
Interrogative
SingularPlural
1st Person--
2nd Person--
3rd Persondeğişsin mideğişsinler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Person--
2nd Persondeğişmedeğişmeyin
3rd Persondeğişmesindeğişmesinler
Interrogative
SingularPlural
1st Person--
2nd Person--
3rd Person--
Simple tense past definite

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişirdimdeğişirdik
2nd Persondeğişirdindeğişirdiniz
3rd Persondeğişirdideğişirlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişir miydimdeğişir miydik
2nd Persondeğişir miydindeğişir miydiniz
3rd Persondeğişir miydideğişirler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişmezdimdeğişmezdik
2nd Persondeğişmezdindeğişmezdiniz
3rd Persondeğişmezdideğişmezlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişmez miydimdeğişmez miydik
2nd Persondeğişmez miydindeğişmez miydiniz
3rd Persondeğişmez miydindeğişmez miydiniz
Simple tense indefinite past

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişirmişimdeğişirmişiz
2nd Persondeğişirmişsindeğişirmişsiniz
3rd Persondeğişirmişdeğişirlermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişir miymişimdeğişir miymişiz
2nd Persondeğişir miymişsindeğişir miymişsiniz
3rd Persondeğişir miymişdeğişirler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişmezmişimdeğişmezmişiz
2nd Persondeğişmezmişsindeğişmezmişsiniz
3rd Persondeğişmezmişdeğişmezlermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişmez miymişimdeğişmez miymişiz
2nd Persondeğişmez miymişsindeğişmez miymişsiniz
3rd Persondeğişmez miymişsindeğişmez miymişsiniz
Past definite

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştimdeğiştik
2nd Persondeğiştindeğiştiniz
3rd Persondeğiştideğiştiler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştim mideğiştik mi
2nd Persondeğiştin mideğiştiniz mi
3rd Persondeğişti mideğiştiler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişmedimdeğişmedik
2nd Persondeğişmedindeğişmediniz
3rd Persondeğişmedideğişmediler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişmedim mideğişmedik mi
2nd Persondeğişmedin mideğişmediniz mi
3rd Persondeğişmedin mideğişmediniz mi
Past progressive dubitative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişiyormuşumdeğişiyormuşuz
2nd Persondeğişiyormuşsundeğişiyormuşsunuz
3rd Persondeğişiyormuşdeğişiyorlarmış
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişiyor muymuşumdeğişiyor muymuşuz
2nd Persondeğişiyor muymuşsundeğişiyor muymuşsunuz
3rd Persondeğişiyor muymuşdeğişiyorlar mıymış
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişmiyormuşumdeğişmiyormuşuz
2nd Persondeğişmiyormuşsundeğişmiyormuşsunuz
3rd Persondeğişmiyormuşdeğişmiyorlarmış
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişmiyor muymuşumdeğişmiyor muymuşuz
2nd Persondeğişmiyor muymuşsundeğişmiyor muymuşsunuz
3rd Persondeğişmiyor muymuşsundeğişmiyor muymuşsunuz
Past progressive alternative dubitative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişmekteymişimdeğişmekteymişiz
2nd Persondeğişmekteymişsindeğişmekteymişsiniz
3rd Persondeğişmekteymişdeğişmektelermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişmekte miymişimdeğişmekte miymişiz
2nd Persondeğişmekte miymişsindeğişmekte miymişsiniz
3rd Persondeğişmekte miymişdeğişmekteler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişmemekteymişimdeğişmemekteymişiz
2nd Persondeğişmemekteymişsindeğişmemekteymişsiniz
3rd Persondeğişmemekteymişdeğişmemektelermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişmemekte miymişimdeğişmemekte miymişiz
2nd Persondeğişmemekte miymişsindeğişmemekte miymişsiniz
3rd Persondeğişmemekte miymişsindeğişmemekte miymişsiniz
Indefinite past

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişmişimdeğişmişiz
2nd Persondeğişmişsindeğişmişsiniz
3rd Persondeğişmişdeğişmişler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişmiş miyimdeğişmişiz
2nd Persondeğişmiş misindeğişmiş miyiz
3rd Persondeğişmiş mideğişmişler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişmemişimdeğişmemişiz
2nd Persondeğişmemişsindeğişmemişsiniz
3rd Persondeğişmemişdeğişmemişler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişmemiş miyimdeğişmemişiz
2nd Persondeğişmemiş misindeğişmemiş miyiz
3rd Persondeğişmemiş misindeğişmemiş miyiz
Past progressive narrative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişiyordumdeğişiyorduk
2nd Persondeğişiyordundeğişiyordunuz
3rd Persondeğişiyordudeğişiyorlardı
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişiyor muydumdeğişiyor muyduk
2nd Persondeğişiyor muydundeğişiyor muydunuz
3rd Persondeğişiyor muydudeğişiyorlar mıydı
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişmiyordumdeğişmiyorduk
2nd Persondeğişmiyordundeğişmiyordunuz
3rd Persondeğişmiyordudeğişmiyorlardı
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişmiyor muydumdeğişmiyor muyduk
2nd Persondeğişmiyor muydundeğişmiyor muydunuz
3rd Persondeğişmiyor muydundeğişmiyor muydunuz
Past progressive alternative narrative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişmekteydimdeğişmekteydik
2nd Persondeğişmekteydindeğişmekteydiniz
3rd Persondeğişmekteydideğişmektelerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişmekte miydimdeğişmekte miydik
2nd Persondeğişmekte miydindeğişmekte miydiniz
3rd Persondeğişmekte miydideğişmekteler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişmemekteydimdeğişmemekteydik
2nd Persondeğişmemekteydindeğişmemekteydiniz
3rd Persondeğişmemekteydideğişmemektelerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişmemekte miydimdeğişmemekte miydik
2nd Persondeğişmemekte miydindeğişmemekte miydiniz
3rd Persondeğişmemekte miydindeğişmemekte miydiniz
Past perfect narrative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişmiştimdeğişmiştim
2nd Persondeğişmiştindeğişmiştin
3rd Persondeğişmiştideğişmişlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişmiş miydimdeğişmiş miydim
2nd Persondeğişmiş miydindeğişmiş miydin
3rd Persondeğişmiş miydideğişmişler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişmemiştimdeğişmemiştim
2nd Persondeğişmemiştindeğişmemiştin
3rd Persondeğişmemiştideğişmemişlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişmemiş miydimdeğişmemiş miydim
2nd Persondeğişmemiş miydindeğişmemiş miydin
3rd Persondeğişmemiş miydindeğişmemiş miydin
Doubtful distant past

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişmişmişimdeğişmişmişiz
2nd Persondeğişmişmişsindeğişmişmişsiniz
3rd Persondeğişmişmişdeğişmişmişler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişmiş miymişimdeğişmiş miymişiz
2nd Persondeğişmiş miymişsindeğişmiş miymişsiniz
3rd Persondeğişmiş miymişdeğişmişler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişmemişmişimdeğişmemişmişiz
2nd Persondeğişmemişmişsindeğişmemişmişsiniz
3rd Persondeğişmemişmişdeğişmemişmişler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişmemiş miymişimdeğişmemiş miymişiz
2nd Persondeğişmemiş miymişsindeğişmemiş miymişsiniz
3rd Persondeğişmemiş miymişsindeğişmemiş miymişsiniz
Past in the future

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişmiş olacağımdeğişmiş olacağız
2nd Persondeğişmiş olacaksındeğişmiş olacaksınız
3rd Persondeğişmiş olacakdeğişmiş olacaklar
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişmiş mi olacağımdeğişmiş mi olacağız
2nd Persondeğişmiş mi olacaksındeğişmiş mi olacaksınız
3rd Persondeğişmiş mi olacakdeğişmiş mi olacaklar
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişmemiş olacağımdeğişmemiş olacağız
2nd Persondeğişmemiş olacaksındeğişmemiş olacaksınız
3rd Persondeğişmemiş olacakdeğişmemiş olacaklar
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişmemiş mi olacağımdeğişmemiş mi olacağız
2nd Persondeğişmemiş mi olacaksındeğişmemiş mi olacaksınız
3rd Persondeğişmemiş mi olacaksındeğişmemiş mi olacaksınız
Past conditional dubitative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişseymişimdeğişseymişiz
2nd Persondeğişseymişsindeğişseymişsiniz
3rd Persondeğişseymişdeğişselermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişse miymişimdeğişse miymişiz
2nd Persondeğişse miymişsindeğişse miymişsiniz
3rd Persondeğişse miymişdeğişseler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişmeseymişimdeğişmeseymişiz
2nd Persondeğişmeseymişsindeğişmeseymişsiniz
3rd Persondeğişmeseymişdeğişmeselermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişmese miymişimdeğişmese miymişiz
2nd Persondeğişmese miymişsindeğişmese miymişsiniz
3rd Persondeğişmese miymişsindeğişmese miymişsiniz
Future simple

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişeceğimdeğişeceğiz
2nd Persondeğişeceksindeğişeceksiniz
3rd Persondeğişecekdeğişecekler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişecek miyimdeğişecek miyiz
2nd Persondeğişecek misindeğişecek misiniz
3rd Persondeğişecek mideğişecekler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişmeyeceğimdeğişmeyeceğiz
2nd Persondeğişmeyeceksindeğişmeyeceksiniz
3rd Persondeğişmeyecekdeğişmeyecekler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişmeyecek miyimdeğişmeyecek miyiz
2nd Persondeğişmeyecek misindeğişmeyecek misiniz
3rd Persondeğişmeyecek misindeğişmeyecek misiniz
Future in the past

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişecektimdeğişecektik
2nd Persondeğişecektindeğişecektiniz
3rd Persondeğişecektideğişeceklerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişecek miydimdeğişecek miydik
2nd Persondeğişecek miydindeğişecek miydiniz
3rd Persondeğişecek miydideğişecekler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişmeyecektimdeğişmeyecektik
2nd Persondeğişmeyecektindeğişmeyecektiniz
3rd Persondeğişmeyecektideğişmeyeceklerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişmeyecek miydimdeğişmeyecek miydik
2nd Persondeğişmeyecek miydindeğişmeyecek miydiniz
3rd Persondeğişmeyecek miydindeğişmeyecek miydiniz
Future dubitative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişecekmişimdeğişecekmişiz
2nd Persondeğişecekmişindeğişecekmişiniz
3rd Persondeğişecekmişdeğişeceklermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişecekmiş miyimdeğişecekmiş miyiz
2nd Persondeğişecekmiş misindeğişecekmiş misiniz
3rd Persondeğişecekmiş mideğişeceklermiş mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişmeyecekmişimdeğişmeyecekmişiz
2nd Persondeğişmeyecekmişindeğişmeyecekmişiniz
3rd Persondeğişmeyecekmişdeğişmeyeceklermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişmeyecekmiş miyimdeğişmeyecekmiş miyiz
2nd Persondeğişmeyecekmiş misindeğişmeyecekmiş misiniz
3rd Persondeğişmeyecekmiş misindeğişmeyecekmiş misiniz
Future conditional

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişeceksemdeğişeceksek
2nd Persondeğişeceksendeğişecekseniz
3rd Persondeğişeceksedeğişeceklerse
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişeceksem mideğişeceksek mi
2nd Persondeğişeceksen mideğişecekseniz mi
3rd Persondeğişecekse mideğişeceklerse mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişmeyeceksemdeğişmeyeceksek
2nd Persondeğişmeyeceksendeğişmeyecekseniz
3rd Persondeğişmeyeceksedeğişmeyeceklerse
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişmeyeceksem mideğişmeyeceksek mi
2nd Persondeğişmeyeceksen mideğişmeyecekseniz mi
3rd Persondeğişmeyeceksen mideğişmeyecekseniz mi
Necessitative mood simple tense

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişmeliyimdeğişmeliyiz
2nd Persondeğişmelisindeğişmelisiniz
3rd Persondeğişmelideğişmeliler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişmeli miyimdeğişmeli miyiz
2nd Persondeğişmeli misindeğişmeli misiniz
3rd Persondeğişmeli mideğişmeliler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişmeliyimdeğişmeliyiz
2nd Persondeğişmelisindeğişmelisiniz
3rd Persondeğişmelideğişmeliler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişmeli miyimdeğişmeli miyiz
2nd Persondeğişmeli misindeğişmeli misiniz
3rd Persondeğişmeli misindeğişmeli misiniz
Necessitative past narrative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişmeliydimdeğişmeliydik
2nd Persondeğişmeliydindeğişmeliydiniz
3rd Persondeğişmeliydideğişmelilerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişmeli miydimdeğişmeli miydik
2nd Persondeğişmeli miydindeğişmeli miydiniz
3rd Persondeğişmeli miydideğişmeliler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişmemeliydimdeğişmemeliydik
2nd Persondeğişmemeliydindeğişmemeliydiniz
3rd Persondeğişmemeliydideğişmemelilerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişmemeli miydimdeğişmemeli miydik
2nd Persondeğişmemeli miydindeğişmemeli miydiniz
3rd Persondeğişmemeli miydindeğişmemeli miydiniz
Necessitative past dubitative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişmeliymişimdeğişmeliymişiz
2nd Persondeğişmeliymişsindeğişmeliymişsiniz
3rd Persondeğişmeliymişdeğişmelilermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişmeli miymişimdeğişmeli miymişiz
2nd Persondeğişmeli miymişsindeğişmeli miymişsiniz
3rd Persondeğişmeli miymişdeğişmeliler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişmemeliymişimdeğişmemeliymişiz
2nd Persondeğişmemeliymişsindeğişmemeliymişsiniz
3rd Persondeğişmemeliymişdeğişmemelilermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişmemeli miymişimdeğişmemeli miymişiz
2nd Persondeğişmemeli miymişsindeğişmemeli miymişsiniz
3rd Persondeğişmemeli miymişsindeğişmemeli miymişsiniz
Conditional mood simple tense

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişsemdeğişsek
2nd Persondeğişsendeğişseniz
3rd Persondeğişsedeğişseler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişsem mideğişsek mi
2nd Persondeğişsen mideğişseniz mi
3rd Persondeğişse mideğişseler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişmesemdeğişmesek
2nd Persondeğişmesendeğişmeseniz
3rd Persondeğişmesedeğişmeseler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişmesem mideğişmesek mi
2nd Persondeğişmesen mideğişmeseniz mi
3rd Persondeğişmesen mideğişmeseniz mi
Subjunctive mood simple tense

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişeyimdeğişelim
2nd Persondeğişesindeğişesiniz
3rd Persondeğişedeğişeler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişeyim mideğişelim mi
2nd Persondeğişesin mideğişesiniz mi
3rd Persondeğişe mideğişeler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişmeyeyimdeğişmeyelim
2nd Persondeğişmeyesindeğişmeyesiniz
3rd Persondeğişmeyedeğişmeyeler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişmeyeyim mideğişmeyelim mi
2nd Persondeğişmeyesin mideğişmeyesiniz mi
3rd Persondeğişmeyesin mideğişmeyesiniz mi
Past definite narrative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştiydimdeğiştik
2nd Persondeğiştiydindeğiştiniz
3rd Persondeğiştiydideğişlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişti miydimdeğişti miydik
2nd Persondeğişti miydindeğişti miydiniz
3rd Persondeğişti miydideğiştiler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişmediydimdeğiştik
2nd Persondeğişmediydindeğiştiniz
3rd Persondeğişmediydideğişlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişmedi miydimdeğişmedi miydik
2nd Persondeğişmedi miydindeğişmedi miydiniz
3rd Persondeğişmedi miydindeğişmedi miydiniz
Past indefinite past

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişmiştimdeğişmiştik
2nd Persondeğişmiştindeğişmiştiniz
3rd Persondeğişmiştideğişmiştiler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişmiş miydeğişmiş miydik
2nd Persondeğişmiş miydeğişmiş miydiniz
3rd Persondeğişmiştideğişmişler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişmemişdeğişmemiştik
2nd Persondeğişmemişdeğişmemiştiniz
3rd Persondeğişmemişdeğişmemiştiler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişmemiş miydeğişmemiş miydik
2nd Persondeğişmemiş miydeğişmemiş miydiniz
3rd Persondeğişmemiş miydeğişmemiş miydiniz
Indefinite past future

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişecekmişimdeğişecekmişiz
2nd Persondeğişecekmişsindeğişecekmişsiniz
3rd Persondeğişecekmişdeğişeceklermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişecek miymişimdeğişecek miymişiz
2nd Persondeğişecek miymişsindeğişecek miymişsiniz
3rd Persondeğişecek miymişdeğişecekler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişmeyecekmişimdeğişmeyecekmişiz
2nd Persondeğişmeyecekmişsindeğişmeyecekmişsiniz
3rd Persondeğişmeyecekmişdeğişmeyeceklermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişmeyecek miymişimdeğişmeyecek miymişiz
2nd Persondeğişmeyecek miymişsindeğişmeyecek miymişsiniz
3rd Persondeğişmeyecek miymişsindeğişmeyecek miymişsiniz
Past future

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişecektimdeğişecektik
2nd Persondeğişecektindeğişecektiniz
3rd Persondeğişecektideğişecektiler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişecek miydimdeğişecek miydik
2nd Persondeğişecek miydindeğişecek miydiniz
3rd Persondeğişecek miydideğişecekler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişmeyecektimdeğişmeyecektik
2nd Persondeğişmeyecektindeğişmeyecektiniz
3rd Persondeğişmeyecektideğişmeyecektiler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişmeyecek miydimdeğişmeyecek miydik
2nd Persondeğişmeyecek miydindeğişmeyecek miydiniz
3rd Persondeğişmeyecek miydindeğişmeyecek miydiniz
Indefinite past reportative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişeymişimdeğişeymişiz
2nd Persondeğişeymişsindeğişeymişsiniz
3rd Persondeğişeymişdeğişelermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişeymiş miyimdeğişeymiş miyiz
2nd Persondeğişeymiş misindeğişeymiş misiniz
3rd Persondeğişeymiş mideğişelermiş mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişmeyemişimdeğişmeyemişiz
2nd Persondeğişmeyemişsindeğişmeyemişsiniz
3rd Persondeğişmeyemişdeğişmeyelermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişmeyemiş miyimdeğişmeyemiş miyiz
2nd Persondeğişmeyemiş misindeğişmeyemiş misiniz
3rd Persondeğişmeyemiş misindeğişmeyemiş misiniz
Definite past reportative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişeydimdeğişeydik
2nd Persondeğişeydindeğişeydiniz
3rd Persondeğişeydideğişeydiler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişe miydimdeğişe miydik
2nd Persondeğişe miydindeğişe miydiniz
3rd Persondeğişe miydideğişeler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğişmeyeydimdeğişmeyeydik
2nd Persondeğişmeyeydindeğişmeyeydiniz
3rd Persondeğişmeyeydideğişmeyelerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğişmeye miydimdeğişmeye miydik
2nd Persondeğişmeye miydindeğişmeye miydiniz
3rd Persondeğişmeye miydindeğişmeye miydiniz