Conjunction of the verb değiştir in Turkish


Infinitive


Interrogative
Affirmative Statementdeğiştirmekdeğiştirmek mi
Negative Statementdeğiştirmemekdeğiştirmemek mi


Present continuous simple

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştiriyorumdeğiştiriyoruz
2nd Persondeğiştiriyorsundeğiştiriyorsunuz
3rd Persondeğiştiriyordeğiştiriyorlar
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştiriyor muyumdeğiştiriyor muyuz
2nd Persondeğiştiriyor musundeğiştiriyor musunuz
3rd Persondeğiştiriyor mudeğiştiriyorlar mı
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirmiyorumdeğiştirmiyoruz
2nd Persondeğiştirmiyorsundeğiştirmiyorsunuz
3rd Persondeğiştirmiyordeğiştirmiyorlar
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirmiyor muyumdeğiştirmiyor muyuz
2nd Persondeğiştirmiyor musundeğiştirmiyor musunuz
3rd Persondeğiştirmiyor musundeğiştirmiyor musunuz
Simple tense

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştiririmdeğiştiririz
2nd Persondeğiştirirsindeğiştirirsiniz
3rd Persondeğiştirirdeğiştirirler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirir miyimdeğiştirir miyiz
2nd Persondeğiştirir misindeğiştirir misiniz
3rd Persondeğiştirir mideğiştirirler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirmemdeğiştirmeyiz
2nd Persondeğiştirmezsindeğiştirmezsiniz
3rd Persondeğiştirmezdeğiştirmezler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirmem mideğiştirmez miyiz
2nd Persondeğiştirmez misindeğiştirmez misiniz
3rd Persondeğiştirmez misindeğiştirmez misiniz
Imperative mood

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Person--
2nd Persondeğiştirdeğiştirin
3rd Persondeğiştirsindeğiştirsinler
Interrogative
SingularPlural
1st Person--
2nd Person--
3rd Persondeğiştirsin mideğiştirsinler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Person--
2nd Persondeğiştirmedeğiştirmeyin
3rd Persondeğiştirmesindeğiştirmesinler
Interrogative
SingularPlural
1st Person--
2nd Person--
3rd Person--
Simple tense past definite

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirirdimdeğiştirirdik
2nd Persondeğiştirirdindeğiştirirdiniz
3rd Persondeğiştirirdideğiştirirlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirir miydimdeğiştirir miydik
2nd Persondeğiştirir miydindeğiştirir miydiniz
3rd Persondeğiştirir miydideğiştirirler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirmezdimdeğiştirmezdik
2nd Persondeğiştirmezdindeğiştirmezdiniz
3rd Persondeğiştirmezdideğiştirmezlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirmez miydimdeğiştirmez miydik
2nd Persondeğiştirmez miydindeğiştirmez miydiniz
3rd Persondeğiştirmez miydindeğiştirmez miydiniz
Simple tense indefinite past

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirirmişimdeğiştirirmişiz
2nd Persondeğiştirirmişsindeğiştirirmişsiniz
3rd Persondeğiştirirmişdeğiştirirlermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirir miymişimdeğiştirir miymişiz
2nd Persondeğiştirir miymişsindeğiştirir miymişsiniz
3rd Persondeğiştirir miymişdeğiştirirler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirmezmişimdeğiştirmezmişiz
2nd Persondeğiştirmezmişsindeğiştirmezmişsiniz
3rd Persondeğiştirmezmişdeğiştirmezlermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirmez miymişimdeğiştirmez miymişiz
2nd Persondeğiştirmez miymişsindeğiştirmez miymişsiniz
3rd Persondeğiştirmez miymişsindeğiştirmez miymişsiniz
Past definite

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirdimdeğiştirdik
2nd Persondeğiştirdindeğiştirdiniz
3rd Persondeğiştirdideğiştirdiler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirdim mideğiştirdik mi
2nd Persondeğiştirdin mideğiştirdiniz mi
3rd Persondeğiştirdi mideğiştirdiler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirmedimdeğiştirmedik
2nd Persondeğiştirmedindeğiştirmediniz
3rd Persondeğiştirmedideğiştirmediler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirmedim mideğiştirmedik mi
2nd Persondeğiştirmedin mideğiştirmediniz mi
3rd Persondeğiştirmedin mideğiştirmediniz mi
Past progressive dubitative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştiriyormuşumdeğiştiriyormuşuz
2nd Persondeğiştiriyormuşsundeğiştiriyormuşsunuz
3rd Persondeğiştiriyormuşdeğiştiriyorlarmış
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştiriyor muymuşumdeğiştiriyor muymuşuz
2nd Persondeğiştiriyor muymuşsundeğiştiriyor muymuşsunuz
3rd Persondeğiştiriyor muymuşdeğiştiriyorlar mıymış
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirmiyormuşumdeğiştirmiyormuşuz
2nd Persondeğiştirmiyormuşsundeğiştirmiyormuşsunuz
3rd Persondeğiştirmiyormuşdeğiştirmiyorlarmış
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirmiyor muymuşumdeğiştirmiyor muymuşuz
2nd Persondeğiştirmiyor muymuşsundeğiştirmiyor muymuşsunuz
3rd Persondeğiştirmiyor muymuşsundeğiştirmiyor muymuşsunuz
Past progressive alternative dubitative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirmekteymişimdeğiştirmekteymişiz
2nd Persondeğiştirmekteymişsindeğiştirmekteymişsiniz
3rd Persondeğiştirmekteymişdeğiştirmektelermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirmekte miymişimdeğiştirmekte miymişiz
2nd Persondeğiştirmekte miymişsindeğiştirmekte miymişsiniz
3rd Persondeğiştirmekte miymişdeğiştirmekteler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirmemekteymişimdeğiştirmemekteymişiz
2nd Persondeğiştirmemekteymişsindeğiştirmemekteymişsiniz
3rd Persondeğiştirmemekteymişdeğiştirmemektelermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirmemekte miymişimdeğiştirmemekte miymişiz
2nd Persondeğiştirmemekte miymişsindeğiştirmemekte miymişsiniz
3rd Persondeğiştirmemekte miymişsindeğiştirmemekte miymişsiniz
Indefinite past

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirmişimdeğiştirmişiz
2nd Persondeğiştirmişsindeğiştirmişsiniz
3rd Persondeğiştirmişdeğiştirmişler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirmiş miyimdeğiştirmişiz
2nd Persondeğiştirmiş misindeğiştirmiş miyiz
3rd Persondeğiştirmiş mideğiştirmişler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirmemişimdeğiştirmemişiz
2nd Persondeğiştirmemişsindeğiştirmemişsiniz
3rd Persondeğiştirmemişdeğiştirmemişler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirmemiş miyimdeğiştirmemişiz
2nd Persondeğiştirmemiş misindeğiştirmemiş miyiz
3rd Persondeğiştirmemiş misindeğiştirmemiş miyiz
Past progressive narrative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştiriyordumdeğiştiriyorduk
2nd Persondeğiştiriyordundeğiştiriyordunuz
3rd Persondeğiştiriyordudeğiştiriyorlardı
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştiriyor muydumdeğiştiriyor muyduk
2nd Persondeğiştiriyor muydundeğiştiriyor muydunuz
3rd Persondeğiştiriyor muydudeğiştiriyorlar mıydı
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirmiyordumdeğiştirmiyorduk
2nd Persondeğiştirmiyordundeğiştirmiyordunuz
3rd Persondeğiştirmiyordudeğiştirmiyorlardı
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirmiyor muydumdeğiştirmiyor muyduk
2nd Persondeğiştirmiyor muydundeğiştirmiyor muydunuz
3rd Persondeğiştirmiyor muydundeğiştirmiyor muydunuz
Past progressive alternative narrative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirmekteydimdeğiştirmekteydik
2nd Persondeğiştirmekteydindeğiştirmekteydiniz
3rd Persondeğiştirmekteydideğiştirmektelerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirmekte miydimdeğiştirmekte miydik
2nd Persondeğiştirmekte miydindeğiştirmekte miydiniz
3rd Persondeğiştirmekte miydideğiştirmekteler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirmemekteydimdeğiştirmemekteydik
2nd Persondeğiştirmemekteydindeğiştirmemekteydiniz
3rd Persondeğiştirmemekteydideğiştirmemektelerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirmemekte miydimdeğiştirmemekte miydik
2nd Persondeğiştirmemekte miydindeğiştirmemekte miydiniz
3rd Persondeğiştirmemekte miydindeğiştirmemekte miydiniz
Past perfect narrative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirmiştimdeğiştirmiştim
2nd Persondeğiştirmiştindeğiştirmiştin
3rd Persondeğiştirmiştideğiştirmişlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirmiş miydimdeğiştirmiş miydim
2nd Persondeğiştirmiş miydindeğiştirmiş miydin
3rd Persondeğiştirmiş miydideğiştirmişler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirmemiştimdeğiştirmemiştim
2nd Persondeğiştirmemiştindeğiştirmemiştin
3rd Persondeğiştirmemiştideğiştirmemişlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirmemiş miydimdeğiştirmemiş miydim
2nd Persondeğiştirmemiş miydindeğiştirmemiş miydin
3rd Persondeğiştirmemiş miydindeğiştirmemiş miydin
Doubtful distant past

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirmişmişimdeğiştirmişmişiz
2nd Persondeğiştirmişmişsindeğiştirmişmişsiniz
3rd Persondeğiştirmişmişdeğiştirmişmişler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirmiş miymişimdeğiştirmiş miymişiz
2nd Persondeğiştirmiş miymişsindeğiştirmiş miymişsiniz
3rd Persondeğiştirmiş miymişdeğiştirmişler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirmemişmişimdeğiştirmemişmişiz
2nd Persondeğiştirmemişmişsindeğiştirmemişmişsiniz
3rd Persondeğiştirmemişmişdeğiştirmemişmişler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirmemiş miymişimdeğiştirmemiş miymişiz
2nd Persondeğiştirmemiş miymişsindeğiştirmemiş miymişsiniz
3rd Persondeğiştirmemiş miymişsindeğiştirmemiş miymişsiniz
Past in the future

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirmiş olacağımdeğiştirmiş olacağız
2nd Persondeğiştirmiş olacaksındeğiştirmiş olacaksınız
3rd Persondeğiştirmiş olacakdeğiştirmiş olacaklar
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirmiş mi olacağımdeğiştirmiş mi olacağız
2nd Persondeğiştirmiş mi olacaksındeğiştirmiş mi olacaksınız
3rd Persondeğiştirmiş mi olacakdeğiştirmiş mi olacaklar
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirmemiş olacağımdeğiştirmemiş olacağız
2nd Persondeğiştirmemiş olacaksındeğiştirmemiş olacaksınız
3rd Persondeğiştirmemiş olacakdeğiştirmemiş olacaklar
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirmemiş mi olacağımdeğiştirmemiş mi olacağız
2nd Persondeğiştirmemiş mi olacaksındeğiştirmemiş mi olacaksınız
3rd Persondeğiştirmemiş mi olacaksındeğiştirmemiş mi olacaksınız
Past conditional dubitative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirseymişimdeğiştirseymişiz
2nd Persondeğiştirseymişsindeğiştirseymişsiniz
3rd Persondeğiştirseymişdeğiştirselermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirse miymişimdeğiştirse miymişiz
2nd Persondeğiştirse miymişsindeğiştirse miymişsiniz
3rd Persondeğiştirse miymişdeğiştirseler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirmeseymişimdeğiştirmeseymişiz
2nd Persondeğiştirmeseymişsindeğiştirmeseymişsiniz
3rd Persondeğiştirmeseymişdeğiştirmeselermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirmese miymişimdeğiştirmese miymişiz
2nd Persondeğiştirmese miymişsindeğiştirmese miymişsiniz
3rd Persondeğiştirmese miymişsindeğiştirmese miymişsiniz
Future simple

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştireceğimdeğiştireceğiz
2nd Persondeğiştireceksindeğiştireceksiniz
3rd Persondeğiştirecekdeğiştirecekler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirecek miyimdeğiştirecek miyiz
2nd Persondeğiştirecek misindeğiştirecek misiniz
3rd Persondeğiştirecek mideğiştirecekler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirmeyeceğimdeğiştirmeyeceğiz
2nd Persondeğiştirmeyeceksindeğiştirmeyeceksiniz
3rd Persondeğiştirmeyecekdeğiştirmeyecekler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirmeyecek miyimdeğiştirmeyecek miyiz
2nd Persondeğiştirmeyecek misindeğiştirmeyecek misiniz
3rd Persondeğiştirmeyecek misindeğiştirmeyecek misiniz
Future in the past

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirecektimdeğiştirecektik
2nd Persondeğiştirecektindeğiştirecektiniz
3rd Persondeğiştirecektideğiştireceklerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirecek miydimdeğiştirecek miydik
2nd Persondeğiştirecek miydindeğiştirecek miydiniz
3rd Persondeğiştirecek miydideğiştirecekler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirmeyecektimdeğiştirmeyecektik
2nd Persondeğiştirmeyecektindeğiştirmeyecektiniz
3rd Persondeğiştirmeyecektideğiştirmeyeceklerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirmeyecek miydimdeğiştirmeyecek miydik
2nd Persondeğiştirmeyecek miydindeğiştirmeyecek miydiniz
3rd Persondeğiştirmeyecek miydindeğiştirmeyecek miydiniz
Future dubitative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirecekmişimdeğiştirecekmişiz
2nd Persondeğiştirecekmişindeğiştirecekmişiniz
3rd Persondeğiştirecekmişdeğiştireceklermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirecekmiş miyimdeğiştirecekmiş miyiz
2nd Persondeğiştirecekmiş misindeğiştirecekmiş misiniz
3rd Persondeğiştirecekmiş mideğiştireceklermiş mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirmeyecekmişimdeğiştirmeyecekmişiz
2nd Persondeğiştirmeyecekmişindeğiştirmeyecekmişiniz
3rd Persondeğiştirmeyecekmişdeğiştirmeyeceklermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirmeyecekmiş miyimdeğiştirmeyecekmiş miyiz
2nd Persondeğiştirmeyecekmiş misindeğiştirmeyecekmiş misiniz
3rd Persondeğiştirmeyecekmiş misindeğiştirmeyecekmiş misiniz
Future conditional

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştireceksemdeğiştireceksek
2nd Persondeğiştireceksendeğiştirecekseniz
3rd Persondeğiştireceksedeğiştireceklerse
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştireceksem mideğiştireceksek mi
2nd Persondeğiştireceksen mideğiştirecekseniz mi
3rd Persondeğiştirecekse mideğiştireceklerse mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirmeyeceksemdeğiştirmeyeceksek
2nd Persondeğiştirmeyeceksendeğiştirmeyecekseniz
3rd Persondeğiştirmeyeceksedeğiştirmeyeceklerse
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirmeyeceksem mideğiştirmeyeceksek mi
2nd Persondeğiştirmeyeceksen mideğiştirmeyecekseniz mi
3rd Persondeğiştirmeyeceksen mideğiştirmeyecekseniz mi
Necessitative mood simple tense

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirmeliyimdeğiştirmeliyiz
2nd Persondeğiştirmelisindeğiştirmelisiniz
3rd Persondeğiştirmelideğiştirmeliler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirmeli miyimdeğiştirmeli miyiz
2nd Persondeğiştirmeli misindeğiştirmeli misiniz
3rd Persondeğiştirmeli mideğiştirmeliler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirmeliyimdeğiştirmeliyiz
2nd Persondeğiştirmelisindeğiştirmelisiniz
3rd Persondeğiştirmelideğiştirmeliler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirmeli miyimdeğiştirmeli miyiz
2nd Persondeğiştirmeli misindeğiştirmeli misiniz
3rd Persondeğiştirmeli misindeğiştirmeli misiniz
Necessitative past narrative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirmeliydimdeğiştirmeliydik
2nd Persondeğiştirmeliydindeğiştirmeliydiniz
3rd Persondeğiştirmeliydideğiştirmelilerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirmeli miydimdeğiştirmeli miydik
2nd Persondeğiştirmeli miydindeğiştirmeli miydiniz
3rd Persondeğiştirmeli miydideğiştirmeliler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirmemeliydimdeğiştirmemeliydik
2nd Persondeğiştirmemeliydindeğiştirmemeliydiniz
3rd Persondeğiştirmemeliydideğiştirmemelilerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirmemeli miydimdeğiştirmemeli miydik
2nd Persondeğiştirmemeli miydindeğiştirmemeli miydiniz
3rd Persondeğiştirmemeli miydindeğiştirmemeli miydiniz
Necessitative past dubitative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirmeliymişimdeğiştirmeliymişiz
2nd Persondeğiştirmeliymişsindeğiştirmeliymişsiniz
3rd Persondeğiştirmeliymişdeğiştirmelilermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirmeli miymişimdeğiştirmeli miymişiz
2nd Persondeğiştirmeli miymişsindeğiştirmeli miymişsiniz
3rd Persondeğiştirmeli miymişdeğiştirmeliler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirmemeliymişimdeğiştirmemeliymişiz
2nd Persondeğiştirmemeliymişsindeğiştirmemeliymişsiniz
3rd Persondeğiştirmemeliymişdeğiştirmemelilermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirmemeli miymişimdeğiştirmemeli miymişiz
2nd Persondeğiştirmemeli miymişsindeğiştirmemeli miymişsiniz
3rd Persondeğiştirmemeli miymişsindeğiştirmemeli miymişsiniz
Conditional mood simple tense

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirsemdeğiştirsek
2nd Persondeğiştirsendeğiştirseniz
3rd Persondeğiştirsedeğiştirseler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirsem mideğiştirsek mi
2nd Persondeğiştirsen mideğiştirseniz mi
3rd Persondeğiştirse mideğiştirseler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirmesemdeğiştirmesek
2nd Persondeğiştirmesendeğiştirmeseniz
3rd Persondeğiştirmesedeğiştirmeseler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirmesem mideğiştirmesek mi
2nd Persondeğiştirmesen mideğiştirmeseniz mi
3rd Persondeğiştirmesen mideğiştirmeseniz mi
Subjunctive mood simple tense

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştireyimdeğiştirelim
2nd Persondeğiştiresindeğiştiresiniz
3rd Persondeğiştiredeğiştireler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştireyim mideğiştirelim mi
2nd Persondeğiştiresin mideğiştiresiniz mi
3rd Persondeğiştire mideğiştireler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirmeyeyimdeğiştirmeyelim
2nd Persondeğiştirmeyesindeğiştirmeyesiniz
3rd Persondeğiştirmeyedeğiştirmeyeler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirmeyeyim mideğiştirmeyelim mi
2nd Persondeğiştirmeyesin mideğiştirmeyesiniz mi
3rd Persondeğiştirmeyesin mideğiştirmeyesiniz mi
Past definite narrative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirdiydimdeğiştirdik
2nd Persondeğiştirdiydindeğiştirdiniz
3rd Persondeğiştirdiydideğiştirlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirdi miydimdeğiştirdi miydik
2nd Persondeğiştirdi miydindeğiştirdi miydiniz
3rd Persondeğiştirdi miydideğiştirdiler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirmediydimdeğiştirdik
2nd Persondeğiştirmediydindeğiştirdiniz
3rd Persondeğiştirmediydideğiştirlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirmedi miydimdeğiştirmedi miydik
2nd Persondeğiştirmedi miydindeğiştirmedi miydiniz
3rd Persondeğiştirmedi miydindeğiştirmedi miydiniz
Past indefinite past

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirmiştimdeğiştirmiştik
2nd Persondeğiştirmiştindeğiştirmiştiniz
3rd Persondeğiştirmiştideğiştirmiştiler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirmiş miydeğiştirmiş miydik
2nd Persondeğiştirmiş miydeğiştirmiş miydiniz
3rd Persondeğiştirmiştideğiştirmişler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirmemişdeğiştirmemiştik
2nd Persondeğiştirmemişdeğiştirmemiştiniz
3rd Persondeğiştirmemişdeğiştirmemiştiler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirmemiş miydeğiştirmemiş miydik
2nd Persondeğiştirmemiş miydeğiştirmemiş miydiniz
3rd Persondeğiştirmemiş miydeğiştirmemiş miydiniz
Indefinite past future

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirecekmişimdeğiştirecekmişiz
2nd Persondeğiştirecekmişsindeğiştirecekmişsiniz
3rd Persondeğiştirecekmişdeğiştireceklermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirecek miymişimdeğiştirecek miymişiz
2nd Persondeğiştirecek miymişsindeğiştirecek miymişsiniz
3rd Persondeğiştirecek miymişdeğiştirecekler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirmeyecekmişimdeğiştirmeyecekmişiz
2nd Persondeğiştirmeyecekmişsindeğiştirmeyecekmişsiniz
3rd Persondeğiştirmeyecekmişdeğiştirmeyeceklermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirmeyecek miymişimdeğiştirmeyecek miymişiz
2nd Persondeğiştirmeyecek miymişsindeğiştirmeyecek miymişsiniz
3rd Persondeğiştirmeyecek miymişsindeğiştirmeyecek miymişsiniz
Past future

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirecektimdeğiştirecektik
2nd Persondeğiştirecektindeğiştirecektiniz
3rd Persondeğiştirecektideğiştirecektiler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirecek miydimdeğiştirecek miydik
2nd Persondeğiştirecek miydindeğiştirecek miydiniz
3rd Persondeğiştirecek miydideğiştirecekler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirmeyecektimdeğiştirmeyecektik
2nd Persondeğiştirmeyecektindeğiştirmeyecektiniz
3rd Persondeğiştirmeyecektideğiştirmeyecektiler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirmeyecek miydimdeğiştirmeyecek miydik
2nd Persondeğiştirmeyecek miydindeğiştirmeyecek miydiniz
3rd Persondeğiştirmeyecek miydindeğiştirmeyecek miydiniz
Indefinite past reportative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştireymişimdeğiştireymişiz
2nd Persondeğiştireymişsindeğiştireymişsiniz
3rd Persondeğiştireymişdeğiştirelermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştireymiş miyimdeğiştireymiş miyiz
2nd Persondeğiştireymiş misindeğiştireymiş misiniz
3rd Persondeğiştireymiş mideğiştirelermiş mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirmeyemişimdeğiştirmeyemişiz
2nd Persondeğiştirmeyemişsindeğiştirmeyemişsiniz
3rd Persondeğiştirmeyemişdeğiştirmeyelermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirmeyemiş miyimdeğiştirmeyemiş miyiz
2nd Persondeğiştirmeyemiş misindeğiştirmeyemiş misiniz
3rd Persondeğiştirmeyemiş misindeğiştirmeyemiş misiniz
Definite past reportative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştireydimdeğiştireydik
2nd Persondeğiştireydindeğiştireydiniz
3rd Persondeğiştireydideğiştireydiler
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştire miydimdeğiştire miydik
2nd Persondeğiştire miydindeğiştire miydiniz
3rd Persondeğiştire miydideğiştireler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persondeğiştirmeyeydimdeğiştirmeyeydik
2nd Persondeğiştirmeyeydindeğiştirmeyeydiniz
3rd Persondeğiştirmeyeydideğiştirmeyelerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persondeğiştirmeye miydimdeğiştirmeye miydik
2nd Persondeğiştirmeye miydindeğiştirmeye miydiniz
3rd Persondeğiştirmeye miydindeğiştirmeye miydiniz