Conjunction of the verb geçir in Turkish


Infinitive


Interrogative
Affirmative Statementgeçirmekgeçirmek mi
Negative Statementgeçirmemekgeçirmemek mi


Present continuous simple

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeçiriyorumgeçiriyoruz
2nd Persongeçiriyorsungeçiriyorsunuz
3rd Persongeçiriyorgeçiriyorlar
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçiriyor muyumgeçiriyor muyuz
2nd Persongeçiriyor musungeçiriyor musunuz
3rd Persongeçiriyor mugeçiriyorlar mı
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirmiyorumgeçirmiyoruz
2nd Persongeçirmiyorsungeçirmiyorsunuz
3rd Persongeçirmiyorgeçirmiyorlar
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirmiyor muyumgeçirmiyor muyuz
2nd Persongeçirmiyor musungeçirmiyor musunuz
3rd Persongeçirmiyor musungeçirmiyor musunuz
Simple tense

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeçiririmgeçiririz
2nd Persongeçirirsingeçirirsiniz
3rd Persongeçirirgeçirirler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirir miyimgeçirir miyiz
2nd Persongeçirir misingeçirir misiniz
3rd Persongeçirir migeçirirler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirmemgeçirmeyiz
2nd Persongeçirmezsingeçirmezsiniz
3rd Persongeçirmezgeçirmezler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirmem migeçirmez miyiz
2nd Persongeçirmez misingeçirmez misiniz
3rd Persongeçirmez misingeçirmez misiniz
Imperative mood

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Person--
2nd Persongeçirgeçirin
3rd Persongeçirsingeçirsinler
Interrogative
SingularPlural
1st Person--
2nd Person--
3rd Persongeçirsin migeçirsinler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Person--
2nd Persongeçirmegeçirmeyin
3rd Persongeçirmesingeçirmesinler
Interrogative
SingularPlural
1st Person--
2nd Person--
3rd Person--
Simple tense past definite

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirirdimgeçirirdik
2nd Persongeçirirdingeçirirdiniz
3rd Persongeçirirdigeçirirlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirir miydimgeçirir miydik
2nd Persongeçirir miydingeçirir miydiniz
3rd Persongeçirir miydigeçirirler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirmezdimgeçirmezdik
2nd Persongeçirmezdingeçirmezdiniz
3rd Persongeçirmezdigeçirmezlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirmez miydimgeçirmez miydik
2nd Persongeçirmez miydingeçirmez miydiniz
3rd Persongeçirmez miydingeçirmez miydiniz
Simple tense indefinite past

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirirmişimgeçirirmişiz
2nd Persongeçirirmişsingeçirirmişsiniz
3rd Persongeçirirmişgeçirirlermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirir miymişimgeçirir miymişiz
2nd Persongeçirir miymişsingeçirir miymişsiniz
3rd Persongeçirir miymişgeçirirler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirmezmişimgeçirmezmişiz
2nd Persongeçirmezmişsingeçirmezmişsiniz
3rd Persongeçirmezmişgeçirmezlermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirmez miymişimgeçirmez miymişiz
2nd Persongeçirmez miymişsingeçirmez miymişsiniz
3rd Persongeçirmez miymişsingeçirmez miymişsiniz
Past definite

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirdimgeçirdik
2nd Persongeçirdingeçirdiniz
3rd Persongeçirdigeçirdiler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirdim migeçirdik mi
2nd Persongeçirdin migeçirdiniz mi
3rd Persongeçirdi migeçirdiler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirmedimgeçirmedik
2nd Persongeçirmedingeçirmediniz
3rd Persongeçirmedigeçirmediler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirmedim migeçirmedik mi
2nd Persongeçirmedin migeçirmediniz mi
3rd Persongeçirmedin migeçirmediniz mi
Past progressive dubitative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeçiriyormuşumgeçiriyormuşuz
2nd Persongeçiriyormuşsungeçiriyormuşsunuz
3rd Persongeçiriyormuşgeçiriyorlarmış
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçiriyor muymuşumgeçiriyor muymuşuz
2nd Persongeçiriyor muymuşsungeçiriyor muymuşsunuz
3rd Persongeçiriyor muymuşgeçiriyorlar mıymış
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirmiyormuşumgeçirmiyormuşuz
2nd Persongeçirmiyormuşsungeçirmiyormuşsunuz
3rd Persongeçirmiyormuşgeçirmiyorlarmış
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirmiyor muymuşumgeçirmiyor muymuşuz
2nd Persongeçirmiyor muymuşsungeçirmiyor muymuşsunuz
3rd Persongeçirmiyor muymuşsungeçirmiyor muymuşsunuz
Past progressive alternative dubitative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirmekteymişimgeçirmekteymişiz
2nd Persongeçirmekteymişsingeçirmekteymişsiniz
3rd Persongeçirmekteymişgeçirmektelermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirmekte miymişimgeçirmekte miymişiz
2nd Persongeçirmekte miymişsingeçirmekte miymişsiniz
3rd Persongeçirmekte miymişgeçirmekteler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirmemekteymişimgeçirmemekteymişiz
2nd Persongeçirmemekteymişsingeçirmemekteymişsiniz
3rd Persongeçirmemekteymişgeçirmemektelermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirmemekte miymişimgeçirmemekte miymişiz
2nd Persongeçirmemekte miymişsingeçirmemekte miymişsiniz
3rd Persongeçirmemekte miymişsingeçirmemekte miymişsiniz
Indefinite past

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirmişimgeçirmişiz
2nd Persongeçirmişsingeçirmişsiniz
3rd Persongeçirmişgeçirmişler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirmiş miyimgeçirmişiz
2nd Persongeçirmiş misingeçirmiş miyiz
3rd Persongeçirmiş migeçirmişler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirmemişimgeçirmemişiz
2nd Persongeçirmemişsingeçirmemişsiniz
3rd Persongeçirmemişgeçirmemişler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirmemiş miyimgeçirmemişiz
2nd Persongeçirmemiş misingeçirmemiş miyiz
3rd Persongeçirmemiş misingeçirmemiş miyiz
Past progressive narrative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeçiriyordumgeçiriyorduk
2nd Persongeçiriyordungeçiriyordunuz
3rd Persongeçiriyordugeçiriyorlardı
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçiriyor muydumgeçiriyor muyduk
2nd Persongeçiriyor muydungeçiriyor muydunuz
3rd Persongeçiriyor muydugeçiriyorlar mıydı
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirmiyordumgeçirmiyorduk
2nd Persongeçirmiyordungeçirmiyordunuz
3rd Persongeçirmiyordugeçirmiyorlardı
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirmiyor muydumgeçirmiyor muyduk
2nd Persongeçirmiyor muydungeçirmiyor muydunuz
3rd Persongeçirmiyor muydungeçirmiyor muydunuz
Past progressive alternative narrative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirmekteydimgeçirmekteydik
2nd Persongeçirmekteydingeçirmekteydiniz
3rd Persongeçirmekteydigeçirmektelerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirmekte miydimgeçirmekte miydik
2nd Persongeçirmekte miydingeçirmekte miydiniz
3rd Persongeçirmekte miydigeçirmekteler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirmemekteydimgeçirmemekteydik
2nd Persongeçirmemekteydingeçirmemekteydiniz
3rd Persongeçirmemekteydigeçirmemektelerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirmemekte miydimgeçirmemekte miydik
2nd Persongeçirmemekte miydingeçirmemekte miydiniz
3rd Persongeçirmemekte miydingeçirmemekte miydiniz
Past perfect narrative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirmiştimgeçirmiştim
2nd Persongeçirmiştingeçirmiştin
3rd Persongeçirmiştigeçirmişlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirmiş miydimgeçirmiş miydim
2nd Persongeçirmiş miydingeçirmiş miydin
3rd Persongeçirmiş miydigeçirmişler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirmemiştimgeçirmemiştim
2nd Persongeçirmemiştingeçirmemiştin
3rd Persongeçirmemiştigeçirmemişlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirmemiş miydimgeçirmemiş miydim
2nd Persongeçirmemiş miydingeçirmemiş miydin
3rd Persongeçirmemiş miydingeçirmemiş miydin
Doubtful distant past

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirmişmişimgeçirmişmişiz
2nd Persongeçirmişmişsingeçirmişmişsiniz
3rd Persongeçirmişmişgeçirmişmişler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirmiş miymişimgeçirmiş miymişiz
2nd Persongeçirmiş miymişsingeçirmiş miymişsiniz
3rd Persongeçirmiş miymişgeçirmişler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirmemişmişimgeçirmemişmişiz
2nd Persongeçirmemişmişsingeçirmemişmişsiniz
3rd Persongeçirmemişmişgeçirmemişmişler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirmemiş miymişimgeçirmemiş miymişiz
2nd Persongeçirmemiş miymişsingeçirmemiş miymişsiniz
3rd Persongeçirmemiş miymişsingeçirmemiş miymişsiniz
Past in the future

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirmiş olacağımgeçirmiş olacağız
2nd Persongeçirmiş olacaksıngeçirmiş olacaksınız
3rd Persongeçirmiş olacakgeçirmiş olacaklar
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirmiş mi olacağımgeçirmiş mi olacağız
2nd Persongeçirmiş mi olacaksıngeçirmiş mi olacaksınız
3rd Persongeçirmiş mi olacakgeçirmiş mi olacaklar
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirmemiş olacağımgeçirmemiş olacağız
2nd Persongeçirmemiş olacaksıngeçirmemiş olacaksınız
3rd Persongeçirmemiş olacakgeçirmemiş olacaklar
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirmemiş mi olacağımgeçirmemiş mi olacağız
2nd Persongeçirmemiş mi olacaksıngeçirmemiş mi olacaksınız
3rd Persongeçirmemiş mi olacaksıngeçirmemiş mi olacaksınız
Past conditional dubitative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirseymişimgeçirseymişiz
2nd Persongeçirseymişsingeçirseymişsiniz
3rd Persongeçirseymişgeçirselermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirse miymişimgeçirse miymişiz
2nd Persongeçirse miymişsingeçirse miymişsiniz
3rd Persongeçirse miymişgeçirseler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirmeseymişimgeçirmeseymişiz
2nd Persongeçirmeseymişsingeçirmeseymişsiniz
3rd Persongeçirmeseymişgeçirmeselermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirmese miymişimgeçirmese miymişiz
2nd Persongeçirmese miymişsingeçirmese miymişsiniz
3rd Persongeçirmese miymişsingeçirmese miymişsiniz
Future simple

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeçireceğimgeçireceğiz
2nd Persongeçireceksingeçireceksiniz
3rd Persongeçirecekgeçirecekler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirecek miyimgeçirecek miyiz
2nd Persongeçirecek misingeçirecek misiniz
3rd Persongeçirecek migeçirecekler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirmeyeceğimgeçirmeyeceğiz
2nd Persongeçirmeyeceksingeçirmeyeceksiniz
3rd Persongeçirmeyecekgeçirmeyecekler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirmeyecek miyimgeçirmeyecek miyiz
2nd Persongeçirmeyecek misingeçirmeyecek misiniz
3rd Persongeçirmeyecek misingeçirmeyecek misiniz
Future in the past

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirecektimgeçirecektik
2nd Persongeçirecektingeçirecektiniz
3rd Persongeçirecektigeçireceklerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirecek miydimgeçirecek miydik
2nd Persongeçirecek miydingeçirecek miydiniz
3rd Persongeçirecek miydigeçirecekler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirmeyecektimgeçirmeyecektik
2nd Persongeçirmeyecektingeçirmeyecektiniz
3rd Persongeçirmeyecektigeçirmeyeceklerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirmeyecek miydimgeçirmeyecek miydik
2nd Persongeçirmeyecek miydingeçirmeyecek miydiniz
3rd Persongeçirmeyecek miydingeçirmeyecek miydiniz
Future dubitative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirecekmişimgeçirecekmişiz
2nd Persongeçirecekmişingeçirecekmişiniz
3rd Persongeçirecekmişgeçireceklermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirecekmiş miyimgeçirecekmiş miyiz
2nd Persongeçirecekmiş misingeçirecekmiş misiniz
3rd Persongeçirecekmiş migeçireceklermiş mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirmeyecekmişimgeçirmeyecekmişiz
2nd Persongeçirmeyecekmişingeçirmeyecekmişiniz
3rd Persongeçirmeyecekmişgeçirmeyeceklermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirmeyecekmiş miyimgeçirmeyecekmiş miyiz
2nd Persongeçirmeyecekmiş misingeçirmeyecekmiş misiniz
3rd Persongeçirmeyecekmiş misingeçirmeyecekmiş misiniz
Future conditional

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeçireceksemgeçireceksek
2nd Persongeçireceksengeçirecekseniz
3rd Persongeçireceksegeçireceklerse
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçireceksem migeçireceksek mi
2nd Persongeçireceksen migeçirecekseniz mi
3rd Persongeçirecekse migeçireceklerse mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirmeyeceksemgeçirmeyeceksek
2nd Persongeçirmeyeceksengeçirmeyecekseniz
3rd Persongeçirmeyeceksegeçirmeyeceklerse
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirmeyeceksem migeçirmeyeceksek mi
2nd Persongeçirmeyeceksen migeçirmeyecekseniz mi
3rd Persongeçirmeyeceksen migeçirmeyecekseniz mi
Necessitative mood simple tense

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirmeliyimgeçirmeliyiz
2nd Persongeçirmelisingeçirmelisiniz
3rd Persongeçirmeligeçirmeliler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirmeli miyimgeçirmeli miyiz
2nd Persongeçirmeli misingeçirmeli misiniz
3rd Persongeçirmeli migeçirmeliler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirmeliyimgeçirmeliyiz
2nd Persongeçirmelisingeçirmelisiniz
3rd Persongeçirmeligeçirmeliler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirmeli miyimgeçirmeli miyiz
2nd Persongeçirmeli misingeçirmeli misiniz
3rd Persongeçirmeli misingeçirmeli misiniz
Necessitative past narrative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirmeliydimgeçirmeliydik
2nd Persongeçirmeliydingeçirmeliydiniz
3rd Persongeçirmeliydigeçirmelilerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirmeli miydimgeçirmeli miydik
2nd Persongeçirmeli miydingeçirmeli miydiniz
3rd Persongeçirmeli miydigeçirmeliler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirmemeliydimgeçirmemeliydik
2nd Persongeçirmemeliydingeçirmemeliydiniz
3rd Persongeçirmemeliydigeçirmemelilerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirmemeli miydimgeçirmemeli miydik
2nd Persongeçirmemeli miydingeçirmemeli miydiniz
3rd Persongeçirmemeli miydingeçirmemeli miydiniz
Necessitative past dubitative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirmeliymişimgeçirmeliymişiz
2nd Persongeçirmeliymişsingeçirmeliymişsiniz
3rd Persongeçirmeliymişgeçirmelilermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirmeli miymişimgeçirmeli miymişiz
2nd Persongeçirmeli miymişsingeçirmeli miymişsiniz
3rd Persongeçirmeli miymişgeçirmeliler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirmemeliymişimgeçirmemeliymişiz
2nd Persongeçirmemeliymişsingeçirmemeliymişsiniz
3rd Persongeçirmemeliymişgeçirmemelilermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirmemeli miymişimgeçirmemeli miymişiz
2nd Persongeçirmemeli miymişsingeçirmemeli miymişsiniz
3rd Persongeçirmemeli miymişsingeçirmemeli miymişsiniz
Conditional mood simple tense

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirsemgeçirsek
2nd Persongeçirsengeçirseniz
3rd Persongeçirsegeçirseler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirsem migeçirsek mi
2nd Persongeçirsen migeçirseniz mi
3rd Persongeçirse migeçirseler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirmesemgeçirmesek
2nd Persongeçirmesengeçirmeseniz
3rd Persongeçirmesegeçirmeseler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirmesem migeçirmesek mi
2nd Persongeçirmesen migeçirmeseniz mi
3rd Persongeçirmesen migeçirmeseniz mi
Subjunctive mood simple tense

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeçireyimgeçirelim
2nd Persongeçiresingeçiresiniz
3rd Persongeçiregeçireler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçireyim migeçirelim mi
2nd Persongeçiresin migeçiresiniz mi
3rd Persongeçire migeçireler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirmeyeyimgeçirmeyelim
2nd Persongeçirmeyesingeçirmeyesiniz
3rd Persongeçirmeyegeçirmeyeler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirmeyeyim migeçirmeyelim mi
2nd Persongeçirmeyesin migeçirmeyesiniz mi
3rd Persongeçirmeyesin migeçirmeyesiniz mi
Past definite narrative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirdiydimgeçirdik
2nd Persongeçirdiydingeçirdiniz
3rd Persongeçirdiydigeçirlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirdi miydimgeçirdi miydik
2nd Persongeçirdi miydingeçirdi miydiniz
3rd Persongeçirdi miydigeçirdiler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirmediydimgeçirdik
2nd Persongeçirmediydingeçirdiniz
3rd Persongeçirmediydigeçirlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirmedi miydimgeçirmedi miydik
2nd Persongeçirmedi miydingeçirmedi miydiniz
3rd Persongeçirmedi miydingeçirmedi miydiniz
Past indefinite past

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirmiştimgeçirmiştik
2nd Persongeçirmiştingeçirmiştiniz
3rd Persongeçirmiştigeçirmiştiler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirmiş miygeçirmiş miydik
2nd Persongeçirmiş miygeçirmiş miydiniz
3rd Persongeçirmiştigeçirmişler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirmemişgeçirmemiştik
2nd Persongeçirmemişgeçirmemiştiniz
3rd Persongeçirmemişgeçirmemiştiler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirmemiş miygeçirmemiş miydik
2nd Persongeçirmemiş miygeçirmemiş miydiniz
3rd Persongeçirmemiş miygeçirmemiş miydiniz
Indefinite past future

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirecekmişimgeçirecekmişiz
2nd Persongeçirecekmişsingeçirecekmişsiniz
3rd Persongeçirecekmişgeçireceklermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirecek miymişimgeçirecek miymişiz
2nd Persongeçirecek miymişsingeçirecek miymişsiniz
3rd Persongeçirecek miymişgeçirecekler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirmeyecekmişimgeçirmeyecekmişiz
2nd Persongeçirmeyecekmişsingeçirmeyecekmişsiniz
3rd Persongeçirmeyecekmişgeçirmeyeceklermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirmeyecek miymişimgeçirmeyecek miymişiz
2nd Persongeçirmeyecek miymişsingeçirmeyecek miymişsiniz
3rd Persongeçirmeyecek miymişsingeçirmeyecek miymişsiniz
Past future

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirecektimgeçirecektik
2nd Persongeçirecektingeçirecektiniz
3rd Persongeçirecektigeçirecektiler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirecek miydimgeçirecek miydik
2nd Persongeçirecek miydingeçirecek miydiniz
3rd Persongeçirecek miydigeçirecekler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirmeyecektimgeçirmeyecektik
2nd Persongeçirmeyecektingeçirmeyecektiniz
3rd Persongeçirmeyecektigeçirmeyecektiler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirmeyecek miydimgeçirmeyecek miydik
2nd Persongeçirmeyecek miydingeçirmeyecek miydiniz
3rd Persongeçirmeyecek miydingeçirmeyecek miydiniz
Indefinite past reportative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeçireymişimgeçireymişiz
2nd Persongeçireymişsingeçireymişsiniz
3rd Persongeçireymişgeçirelermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçireymiş miyimgeçireymiş miyiz
2nd Persongeçireymiş misingeçireymiş misiniz
3rd Persongeçireymiş migeçirelermiş mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirmeyemişimgeçirmeyemişiz
2nd Persongeçirmeyemişsingeçirmeyemişsiniz
3rd Persongeçirmeyemişgeçirmeyelermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirmeyemiş miyimgeçirmeyemiş miyiz
2nd Persongeçirmeyemiş misingeçirmeyemiş misiniz
3rd Persongeçirmeyemiş misingeçirmeyemiş misiniz
Definite past reportative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeçireydimgeçireydik
2nd Persongeçireydingeçireydiniz
3rd Persongeçireydigeçireydiler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçire miydimgeçire miydik
2nd Persongeçire miydingeçire miydiniz
3rd Persongeçire miydigeçireler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeçirmeyeydimgeçirmeyeydik
2nd Persongeçirmeyeydingeçirmeyeydiniz
3rd Persongeçirmeyeydigeçirmeyelerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeçirmeye miydimgeçirmeye miydik
2nd Persongeçirmeye miydingeçirmeye miydiniz
3rd Persongeçirmeye miydingeçirmeye miydiniz