Conjunction of the verb geliştir in Turkish


Infinitive


Interrogative
Affirmative Statementgeliştirmekgeliştirmek mi
Negative Statementgeliştirmemekgeliştirmemek mi


Present continuous simple

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştiriyorumgeliştiriyoruz
2nd Persongeliştiriyorsungeliştiriyorsunuz
3rd Persongeliştiriyorgeliştiriyorlar
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştiriyor muyumgeliştiriyor muyuz
2nd Persongeliştiriyor musungeliştiriyor musunuz
3rd Persongeliştiriyor mugeliştiriyorlar mı
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirmiyorumgeliştirmiyoruz
2nd Persongeliştirmiyorsungeliştirmiyorsunuz
3rd Persongeliştirmiyorgeliştirmiyorlar
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirmiyor muyumgeliştirmiyor muyuz
2nd Persongeliştirmiyor musungeliştirmiyor musunuz
3rd Persongeliştirmiyor musungeliştirmiyor musunuz
Simple tense

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştiririmgeliştiririz
2nd Persongeliştirirsingeliştirirsiniz
3rd Persongeliştirirgeliştirirler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirir miyimgeliştirir miyiz
2nd Persongeliştirir misingeliştirir misiniz
3rd Persongeliştirir migeliştirirler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirmemgeliştirmeyiz
2nd Persongeliştirmezsingeliştirmezsiniz
3rd Persongeliştirmezgeliştirmezler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirmem migeliştirmez miyiz
2nd Persongeliştirmez misingeliştirmez misiniz
3rd Persongeliştirmez misingeliştirmez misiniz
Imperative mood

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Person--
2nd Persongeliştirgeliştirin
3rd Persongeliştirsingeliştirsinler
Interrogative
SingularPlural
1st Person--
2nd Person--
3rd Persongeliştirsin migeliştirsinler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Person--
2nd Persongeliştirmegeliştirmeyin
3rd Persongeliştirmesingeliştirmesinler
Interrogative
SingularPlural
1st Person--
2nd Person--
3rd Person--
Simple tense past definite

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirirdimgeliştirirdik
2nd Persongeliştirirdingeliştirirdiniz
3rd Persongeliştirirdigeliştirirlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirir miydimgeliştirir miydik
2nd Persongeliştirir miydingeliştirir miydiniz
3rd Persongeliştirir miydigeliştirirler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirmezdimgeliştirmezdik
2nd Persongeliştirmezdingeliştirmezdiniz
3rd Persongeliştirmezdigeliştirmezlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirmez miydimgeliştirmez miydik
2nd Persongeliştirmez miydingeliştirmez miydiniz
3rd Persongeliştirmez miydingeliştirmez miydiniz
Simple tense indefinite past

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirirmişimgeliştirirmişiz
2nd Persongeliştirirmişsingeliştirirmişsiniz
3rd Persongeliştirirmişgeliştirirlermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirir miymişimgeliştirir miymişiz
2nd Persongeliştirir miymişsingeliştirir miymişsiniz
3rd Persongeliştirir miymişgeliştirirler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirmezmişimgeliştirmezmişiz
2nd Persongeliştirmezmişsingeliştirmezmişsiniz
3rd Persongeliştirmezmişgeliştirmezlermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirmez miymişimgeliştirmez miymişiz
2nd Persongeliştirmez miymişsingeliştirmez miymişsiniz
3rd Persongeliştirmez miymişsingeliştirmez miymişsiniz
Past definite

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirdimgeliştirdik
2nd Persongeliştirdingeliştirdiniz
3rd Persongeliştirdigeliştirdiler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirdim migeliştirdik mi
2nd Persongeliştirdin migeliştirdiniz mi
3rd Persongeliştirdi migeliştirdiler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirmedimgeliştirmedik
2nd Persongeliştirmedingeliştirmediniz
3rd Persongeliştirmedigeliştirmediler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirmedim migeliştirmedik mi
2nd Persongeliştirmedin migeliştirmediniz mi
3rd Persongeliştirmedin migeliştirmediniz mi
Past progressive dubitative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştiriyormuşumgeliştiriyormuşuz
2nd Persongeliştiriyormuşsungeliştiriyormuşsunuz
3rd Persongeliştiriyormuşgeliştiriyorlarmış
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştiriyor muymuşumgeliştiriyor muymuşuz
2nd Persongeliştiriyor muymuşsungeliştiriyor muymuşsunuz
3rd Persongeliştiriyor muymuşgeliştiriyorlar mıymış
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirmiyormuşumgeliştirmiyormuşuz
2nd Persongeliştirmiyormuşsungeliştirmiyormuşsunuz
3rd Persongeliştirmiyormuşgeliştirmiyorlarmış
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirmiyor muymuşumgeliştirmiyor muymuşuz
2nd Persongeliştirmiyor muymuşsungeliştirmiyor muymuşsunuz
3rd Persongeliştirmiyor muymuşsungeliştirmiyor muymuşsunuz
Past progressive alternative dubitative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirmekteymişimgeliştirmekteymişiz
2nd Persongeliştirmekteymişsingeliştirmekteymişsiniz
3rd Persongeliştirmekteymişgeliştirmektelermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirmekte miymişimgeliştirmekte miymişiz
2nd Persongeliştirmekte miymişsingeliştirmekte miymişsiniz
3rd Persongeliştirmekte miymişgeliştirmekteler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirmemekteymişimgeliştirmemekteymişiz
2nd Persongeliştirmemekteymişsingeliştirmemekteymişsiniz
3rd Persongeliştirmemekteymişgeliştirmemektelermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirmemekte miymişimgeliştirmemekte miymişiz
2nd Persongeliştirmemekte miymişsingeliştirmemekte miymişsiniz
3rd Persongeliştirmemekte miymişsingeliştirmemekte miymişsiniz
Indefinite past

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirmişimgeliştirmişiz
2nd Persongeliştirmişsingeliştirmişsiniz
3rd Persongeliştirmişgeliştirmişler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirmiş miyimgeliştirmişiz
2nd Persongeliştirmiş misingeliştirmiş miyiz
3rd Persongeliştirmiş migeliştirmişler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirmemişimgeliştirmemişiz
2nd Persongeliştirmemişsingeliştirmemişsiniz
3rd Persongeliştirmemişgeliştirmemişler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirmemiş miyimgeliştirmemişiz
2nd Persongeliştirmemiş misingeliştirmemiş miyiz
3rd Persongeliştirmemiş misingeliştirmemiş miyiz
Past progressive narrative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştiriyordumgeliştiriyorduk
2nd Persongeliştiriyordungeliştiriyordunuz
3rd Persongeliştiriyordugeliştiriyorlardı
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştiriyor muydumgeliştiriyor muyduk
2nd Persongeliştiriyor muydungeliştiriyor muydunuz
3rd Persongeliştiriyor muydugeliştiriyorlar mıydı
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirmiyordumgeliştirmiyorduk
2nd Persongeliştirmiyordungeliştirmiyordunuz
3rd Persongeliştirmiyordugeliştirmiyorlardı
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirmiyor muydumgeliştirmiyor muyduk
2nd Persongeliştirmiyor muydungeliştirmiyor muydunuz
3rd Persongeliştirmiyor muydungeliştirmiyor muydunuz
Past progressive alternative narrative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirmekteydimgeliştirmekteydik
2nd Persongeliştirmekteydingeliştirmekteydiniz
3rd Persongeliştirmekteydigeliştirmektelerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirmekte miydimgeliştirmekte miydik
2nd Persongeliştirmekte miydingeliştirmekte miydiniz
3rd Persongeliştirmekte miydigeliştirmekteler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirmemekteydimgeliştirmemekteydik
2nd Persongeliştirmemekteydingeliştirmemekteydiniz
3rd Persongeliştirmemekteydigeliştirmemektelerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirmemekte miydimgeliştirmemekte miydik
2nd Persongeliştirmemekte miydingeliştirmemekte miydiniz
3rd Persongeliştirmemekte miydingeliştirmemekte miydiniz
Past perfect narrative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirmiştimgeliştirmiştim
2nd Persongeliştirmiştingeliştirmiştin
3rd Persongeliştirmiştigeliştirmişlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirmiş miydimgeliştirmiş miydim
2nd Persongeliştirmiş miydingeliştirmiş miydin
3rd Persongeliştirmiş miydigeliştirmişler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirmemiştimgeliştirmemiştim
2nd Persongeliştirmemiştingeliştirmemiştin
3rd Persongeliştirmemiştigeliştirmemişlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirmemiş miydimgeliştirmemiş miydim
2nd Persongeliştirmemiş miydingeliştirmemiş miydin
3rd Persongeliştirmemiş miydingeliştirmemiş miydin
Doubtful distant past

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirmişmişimgeliştirmişmişiz
2nd Persongeliştirmişmişsingeliştirmişmişsiniz
3rd Persongeliştirmişmişgeliştirmişmişler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirmiş miymişimgeliştirmiş miymişiz
2nd Persongeliştirmiş miymişsingeliştirmiş miymişsiniz
3rd Persongeliştirmiş miymişgeliştirmişler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirmemişmişimgeliştirmemişmişiz
2nd Persongeliştirmemişmişsingeliştirmemişmişsiniz
3rd Persongeliştirmemişmişgeliştirmemişmişler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirmemiş miymişimgeliştirmemiş miymişiz
2nd Persongeliştirmemiş miymişsingeliştirmemiş miymişsiniz
3rd Persongeliştirmemiş miymişsingeliştirmemiş miymişsiniz
Past in the future

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirmiş olacağımgeliştirmiş olacağız
2nd Persongeliştirmiş olacaksıngeliştirmiş olacaksınız
3rd Persongeliştirmiş olacakgeliştirmiş olacaklar
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirmiş mi olacağımgeliştirmiş mi olacağız
2nd Persongeliştirmiş mi olacaksıngeliştirmiş mi olacaksınız
3rd Persongeliştirmiş mi olacakgeliştirmiş mi olacaklar
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirmemiş olacağımgeliştirmemiş olacağız
2nd Persongeliştirmemiş olacaksıngeliştirmemiş olacaksınız
3rd Persongeliştirmemiş olacakgeliştirmemiş olacaklar
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirmemiş mi olacağımgeliştirmemiş mi olacağız
2nd Persongeliştirmemiş mi olacaksıngeliştirmemiş mi olacaksınız
3rd Persongeliştirmemiş mi olacaksıngeliştirmemiş mi olacaksınız
Past conditional dubitative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirseymişimgeliştirseymişiz
2nd Persongeliştirseymişsingeliştirseymişsiniz
3rd Persongeliştirseymişgeliştirselermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirse miymişimgeliştirse miymişiz
2nd Persongeliştirse miymişsingeliştirse miymişsiniz
3rd Persongeliştirse miymişgeliştirseler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirmeseymişimgeliştirmeseymişiz
2nd Persongeliştirmeseymişsingeliştirmeseymişsiniz
3rd Persongeliştirmeseymişgeliştirmeselermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirmese miymişimgeliştirmese miymişiz
2nd Persongeliştirmese miymişsingeliştirmese miymişsiniz
3rd Persongeliştirmese miymişsingeliştirmese miymişsiniz
Future simple

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştireceğimgeliştireceğiz
2nd Persongeliştireceksingeliştireceksiniz
3rd Persongeliştirecekgeliştirecekler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirecek miyimgeliştirecek miyiz
2nd Persongeliştirecek misingeliştirecek misiniz
3rd Persongeliştirecek migeliştirecekler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirmeyeceğimgeliştirmeyeceğiz
2nd Persongeliştirmeyeceksingeliştirmeyeceksiniz
3rd Persongeliştirmeyecekgeliştirmeyecekler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirmeyecek miyimgeliştirmeyecek miyiz
2nd Persongeliştirmeyecek misingeliştirmeyecek misiniz
3rd Persongeliştirmeyecek misingeliştirmeyecek misiniz
Future in the past

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirecektimgeliştirecektik
2nd Persongeliştirecektingeliştirecektiniz
3rd Persongeliştirecektigeliştireceklerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirecek miydimgeliştirecek miydik
2nd Persongeliştirecek miydingeliştirecek miydiniz
3rd Persongeliştirecek miydigeliştirecekler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirmeyecektimgeliştirmeyecektik
2nd Persongeliştirmeyecektingeliştirmeyecektiniz
3rd Persongeliştirmeyecektigeliştirmeyeceklerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirmeyecek miydimgeliştirmeyecek miydik
2nd Persongeliştirmeyecek miydingeliştirmeyecek miydiniz
3rd Persongeliştirmeyecek miydingeliştirmeyecek miydiniz
Future dubitative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirecekmişimgeliştirecekmişiz
2nd Persongeliştirecekmişingeliştirecekmişiniz
3rd Persongeliştirecekmişgeliştireceklermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirecekmiş miyimgeliştirecekmiş miyiz
2nd Persongeliştirecekmiş misingeliştirecekmiş misiniz
3rd Persongeliştirecekmiş migeliştireceklermiş mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirmeyecekmişimgeliştirmeyecekmişiz
2nd Persongeliştirmeyecekmişingeliştirmeyecekmişiniz
3rd Persongeliştirmeyecekmişgeliştirmeyeceklermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirmeyecekmiş miyimgeliştirmeyecekmiş miyiz
2nd Persongeliştirmeyecekmiş misingeliştirmeyecekmiş misiniz
3rd Persongeliştirmeyecekmiş misingeliştirmeyecekmiş misiniz
Future conditional

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştireceksemgeliştireceksek
2nd Persongeliştireceksengeliştirecekseniz
3rd Persongeliştireceksegeliştireceklerse
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştireceksem migeliştireceksek mi
2nd Persongeliştireceksen migeliştirecekseniz mi
3rd Persongeliştirecekse migeliştireceklerse mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirmeyeceksemgeliştirmeyeceksek
2nd Persongeliştirmeyeceksengeliştirmeyecekseniz
3rd Persongeliştirmeyeceksegeliştirmeyeceklerse
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirmeyeceksem migeliştirmeyeceksek mi
2nd Persongeliştirmeyeceksen migeliştirmeyecekseniz mi
3rd Persongeliştirmeyeceksen migeliştirmeyecekseniz mi
Necessitative mood simple tense

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirmeliyimgeliştirmeliyiz
2nd Persongeliştirmelisingeliştirmelisiniz
3rd Persongeliştirmeligeliştirmeliler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirmeli miyimgeliştirmeli miyiz
2nd Persongeliştirmeli misingeliştirmeli misiniz
3rd Persongeliştirmeli migeliştirmeliler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirmeliyimgeliştirmeliyiz
2nd Persongeliştirmelisingeliştirmelisiniz
3rd Persongeliştirmeligeliştirmeliler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirmeli miyimgeliştirmeli miyiz
2nd Persongeliştirmeli misingeliştirmeli misiniz
3rd Persongeliştirmeli misingeliştirmeli misiniz
Necessitative past narrative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirmeliydimgeliştirmeliydik
2nd Persongeliştirmeliydingeliştirmeliydiniz
3rd Persongeliştirmeliydigeliştirmelilerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirmeli miydimgeliştirmeli miydik
2nd Persongeliştirmeli miydingeliştirmeli miydiniz
3rd Persongeliştirmeli miydigeliştirmeliler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirmemeliydimgeliştirmemeliydik
2nd Persongeliştirmemeliydingeliştirmemeliydiniz
3rd Persongeliştirmemeliydigeliştirmemelilerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirmemeli miydimgeliştirmemeli miydik
2nd Persongeliştirmemeli miydingeliştirmemeli miydiniz
3rd Persongeliştirmemeli miydingeliştirmemeli miydiniz
Necessitative past dubitative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirmeliymişimgeliştirmeliymişiz
2nd Persongeliştirmeliymişsingeliştirmeliymişsiniz
3rd Persongeliştirmeliymişgeliştirmelilermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirmeli miymişimgeliştirmeli miymişiz
2nd Persongeliştirmeli miymişsingeliştirmeli miymişsiniz
3rd Persongeliştirmeli miymişgeliştirmeliler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirmemeliymişimgeliştirmemeliymişiz
2nd Persongeliştirmemeliymişsingeliştirmemeliymişsiniz
3rd Persongeliştirmemeliymişgeliştirmemelilermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirmemeli miymişimgeliştirmemeli miymişiz
2nd Persongeliştirmemeli miymişsingeliştirmemeli miymişsiniz
3rd Persongeliştirmemeli miymişsingeliştirmemeli miymişsiniz
Conditional mood simple tense

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirsemgeliştirsek
2nd Persongeliştirsengeliştirseniz
3rd Persongeliştirsegeliştirseler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirsem migeliştirsek mi
2nd Persongeliştirsen migeliştirseniz mi
3rd Persongeliştirse migeliştirseler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirmesemgeliştirmesek
2nd Persongeliştirmesengeliştirmeseniz
3rd Persongeliştirmesegeliştirmeseler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirmesem migeliştirmesek mi
2nd Persongeliştirmesen migeliştirmeseniz mi
3rd Persongeliştirmesen migeliştirmeseniz mi
Subjunctive mood simple tense

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştireyimgeliştirelim
2nd Persongeliştiresingeliştiresiniz
3rd Persongeliştiregeliştireler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştireyim migeliştirelim mi
2nd Persongeliştiresin migeliştiresiniz mi
3rd Persongeliştire migeliştireler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirmeyeyimgeliştirmeyelim
2nd Persongeliştirmeyesingeliştirmeyesiniz
3rd Persongeliştirmeyegeliştirmeyeler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirmeyeyim migeliştirmeyelim mi
2nd Persongeliştirmeyesin migeliştirmeyesiniz mi
3rd Persongeliştirmeyesin migeliştirmeyesiniz mi
Past definite narrative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirdiydimgeliştirdik
2nd Persongeliştirdiydingeliştirdiniz
3rd Persongeliştirdiydigeliştirlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirdi miydimgeliştirdi miydik
2nd Persongeliştirdi miydingeliştirdi miydiniz
3rd Persongeliştirdi miydigeliştirdiler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirmediydimgeliştirdik
2nd Persongeliştirmediydingeliştirdiniz
3rd Persongeliştirmediydigeliştirlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirmedi miydimgeliştirmedi miydik
2nd Persongeliştirmedi miydingeliştirmedi miydiniz
3rd Persongeliştirmedi miydingeliştirmedi miydiniz
Past indefinite past

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirmiştimgeliştirmiştik
2nd Persongeliştirmiştingeliştirmiştiniz
3rd Persongeliştirmiştigeliştirmiştiler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirmiş miygeliştirmiş miydik
2nd Persongeliştirmiş miygeliştirmiş miydiniz
3rd Persongeliştirmiştigeliştirmişler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirmemişgeliştirmemiştik
2nd Persongeliştirmemişgeliştirmemiştiniz
3rd Persongeliştirmemişgeliştirmemiştiler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirmemiş miygeliştirmemiş miydik
2nd Persongeliştirmemiş miygeliştirmemiş miydiniz
3rd Persongeliştirmemiş miygeliştirmemiş miydiniz
Indefinite past future

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirecekmişimgeliştirecekmişiz
2nd Persongeliştirecekmişsingeliştirecekmişsiniz
3rd Persongeliştirecekmişgeliştireceklermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirecek miymişimgeliştirecek miymişiz
2nd Persongeliştirecek miymişsingeliştirecek miymişsiniz
3rd Persongeliştirecek miymişgeliştirecekler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirmeyecekmişimgeliştirmeyecekmişiz
2nd Persongeliştirmeyecekmişsingeliştirmeyecekmişsiniz
3rd Persongeliştirmeyecekmişgeliştirmeyeceklermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirmeyecek miymişimgeliştirmeyecek miymişiz
2nd Persongeliştirmeyecek miymişsingeliştirmeyecek miymişsiniz
3rd Persongeliştirmeyecek miymişsingeliştirmeyecek miymişsiniz
Past future

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirecektimgeliştirecektik
2nd Persongeliştirecektingeliştirecektiniz
3rd Persongeliştirecektigeliştirecektiler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirecek miydimgeliştirecek miydik
2nd Persongeliştirecek miydingeliştirecek miydiniz
3rd Persongeliştirecek miydigeliştirecekler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirmeyecektimgeliştirmeyecektik
2nd Persongeliştirmeyecektingeliştirmeyecektiniz
3rd Persongeliştirmeyecektigeliştirmeyecektiler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirmeyecek miydimgeliştirmeyecek miydik
2nd Persongeliştirmeyecek miydingeliştirmeyecek miydiniz
3rd Persongeliştirmeyecek miydingeliştirmeyecek miydiniz
Indefinite past reportative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştireymişimgeliştireymişiz
2nd Persongeliştireymişsingeliştireymişsiniz
3rd Persongeliştireymişgeliştirelermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştireymiş miyimgeliştireymiş miyiz
2nd Persongeliştireymiş misingeliştireymiş misiniz
3rd Persongeliştireymiş migeliştirelermiş mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirmeyemişimgeliştirmeyemişiz
2nd Persongeliştirmeyemişsingeliştirmeyemişsiniz
3rd Persongeliştirmeyemişgeliştirmeyelermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirmeyemiş miyimgeliştirmeyemiş miyiz
2nd Persongeliştirmeyemiş misingeliştirmeyemiş misiniz
3rd Persongeliştirmeyemiş misingeliştirmeyemiş misiniz
Definite past reportative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştireydimgeliştireydik
2nd Persongeliştireydingeliştireydiniz
3rd Persongeliştireydigeliştireydiler
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştire miydimgeliştire miydik
2nd Persongeliştire miydingeliştire miydiniz
3rd Persongeliştire miydigeliştireler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Persongeliştirmeyeydimgeliştirmeyeydik
2nd Persongeliştirmeyeydingeliştirmeyeydiniz
3rd Persongeliştirmeyeydigeliştirmeyelerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Persongeliştirmeye miydimgeliştirmeye miydik
2nd Persongeliştirmeye miydingeliştirmeye miydiniz
3rd Persongeliştirmeye miydingeliştirmeye miydiniz