Conjunction of the verb ifade et in Turkish


Infinitive


Interrogative
Affirmative Statementifade etmekifade etmek mi
Negative Statementifade etmemekifade etmemek mi


Present continuous simple

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personifade ediyorumifade ediyoruz
2nd Personifade ediyorsunifade ediyorsunuz
3rd Personifade ediyorifade ediyorlar
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade ediyor muyumifade ediyor muyuz
2nd Personifade ediyor musunifade ediyor musunuz
3rd Personifade ediyor muifade ediyorlar mı
Negative Statement
SingularPlural
1st Personifade etmiyorumifade etmiyoruz
2nd Personifade etmiyorsunifade etmiyorsunuz
3rd Personifade etmiyorifade etmiyorlar
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etmiyor muyumifade etmiyor muyuz
2nd Personifade etmiyor musunifade etmiyor musunuz
3rd Personifade etmiyor musunifade etmiyor musunuz
Simple tense

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personifade ederimifade ederiz
2nd Personifade edersinifade edersiniz
3rd Personifade ederifade ederler
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade eder miyimifade eder miyiz
2nd Personifade eder misinifade eder misiniz
3rd Personifade eder miifade ederler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personifade etmemifade etmeyiz
2nd Personifade etmezsinifade etmezsiniz
3rd Personifade etmezifade etmezler
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etmem miifade etmez miyiz
2nd Personifade etmez misinifade etmez misiniz
3rd Personifade etmez misinifade etmez misiniz
Imperative mood

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Person--
2nd Personifade etifade edin
3rd Personifade etsinifade etsinler
Interrogative
SingularPlural
1st Person--
2nd Person--
3rd Personifade etsin miifade etsinler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Person--
2nd Personifade etmeifade etmeyin
3rd Personifade etmesinifade etmesinler
Interrogative
SingularPlural
1st Person--
2nd Person--
3rd Person--
Simple tense past definite

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personifade ederdimifade ederdik
2nd Personifade ederdinifade ederdiniz
3rd Personifade ederdiifade ederlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade eder miydimifade eder miydik
2nd Personifade eder miydinifade eder miydiniz
3rd Personifade eder miydiifade ederler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personifade etmezdimifade etmezdik
2nd Personifade etmezdinifade etmezdiniz
3rd Personifade etmezdiifade etmezlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etmez miydimifade etmez miydik
2nd Personifade etmez miydinifade etmez miydiniz
3rd Personifade etmez miydinifade etmez miydiniz
Simple tense indefinite past

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personifade edermişimifade edermişiz
2nd Personifade edermişsinifade edermişsiniz
3rd Personifade edermişifade ederlermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade eder miymişimifade eder miymişiz
2nd Personifade eder miymişsinifade eder miymişsiniz
3rd Personifade eder miymişifade ederler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Personifade etmezmişimifade etmezmişiz
2nd Personifade etmezmişsinifade etmezmişsiniz
3rd Personifade etmezmişifade etmezlermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etmez miymişimifade etmez miymişiz
2nd Personifade etmez miymişsinifade etmez miymişsiniz
3rd Personifade etmez miymişsinifade etmez miymişsiniz
Past definite

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personifade ettimifade ettik
2nd Personifade ettinifade ettiniz
3rd Personifade ettiifade ettiler
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade ettim miifade ettik mi
2nd Personifade ettin miifade ettiniz mi
3rd Personifade etti miifade ettiler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personifade etmedimifade etmedik
2nd Personifade etmedinifade etmediniz
3rd Personifade etmediifade etmediler
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etmedim miifade etmedik mi
2nd Personifade etmedin miifade etmediniz mi
3rd Personifade etmedin miifade etmediniz mi
Past progressive dubitative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personifade ediyormuşumifade ediyormuşuz
2nd Personifade ediyormuşsunifade ediyormuşsunuz
3rd Personifade ediyormuşifade ediyorlarmış
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade ediyor muymuşumifade ediyor muymuşuz
2nd Personifade ediyor muymuşsunifade ediyor muymuşsunuz
3rd Personifade ediyor muymuşifade ediyorlar mıymış
Negative Statement
SingularPlural
1st Personifade etmiyormuşumifade etmiyormuşuz
2nd Personifade etmiyormuşsunifade etmiyormuşsunuz
3rd Personifade etmiyormuşifade etmiyorlarmış
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etmiyor muymuşumifade etmiyor muymuşuz
2nd Personifade etmiyor muymuşsunifade etmiyor muymuşsunuz
3rd Personifade etmiyor muymuşsunifade etmiyor muymuşsunuz
Past progressive alternative dubitative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personifade etmekteymişimifade etmekteymişiz
2nd Personifade etmekteymişsinifade etmekteymişsiniz
3rd Personifade etmekteymişifade etmektelermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etmekte miymişimifade etmekte miymişiz
2nd Personifade etmekte miymişsinifade etmekte miymişsiniz
3rd Personifade etmekte miymişifade etmekteler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Personifade etmemekteymişimifade etmemekteymişiz
2nd Personifade etmemekteymişsinifade etmemekteymişsiniz
3rd Personifade etmemekteymişifade etmemektelermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etmemekte miymişimifade etmemekte miymişiz
2nd Personifade etmemekte miymişsinifade etmemekte miymişsiniz
3rd Personifade etmemekte miymişsinifade etmemekte miymişsiniz
Indefinite past

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personifade etmişimifade etmişiz
2nd Personifade etmişsinifade etmişsiniz
3rd Personifade etmişifade etmişler
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etmiş miyimifade etmişiz
2nd Personifade etmiş misinifade etmiş miyiz
3rd Personifade etmiş miifade etmişler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personifade etmemişimifade etmemişiz
2nd Personifade etmemişsinifade etmemişsiniz
3rd Personifade etmemişifade etmemişler
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etmemiş miyimifade etmemişiz
2nd Personifade etmemiş misinifade etmemiş miyiz
3rd Personifade etmemiş misinifade etmemiş miyiz
Past progressive narrative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personifade ediyordumifade ediyorduk
2nd Personifade ediyordunifade ediyordunuz
3rd Personifade ediyorduifade ediyorlardı
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade ediyor muydumifade ediyor muyduk
2nd Personifade ediyor muydunifade ediyor muydunuz
3rd Personifade ediyor muyduifade ediyorlar mıydı
Negative Statement
SingularPlural
1st Personifade etmiyordumifade etmiyorduk
2nd Personifade etmiyordunifade etmiyordunuz
3rd Personifade etmiyorduifade etmiyorlardı
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etmiyor muydumifade etmiyor muyduk
2nd Personifade etmiyor muydunifade etmiyor muydunuz
3rd Personifade etmiyor muydunifade etmiyor muydunuz
Past progressive alternative narrative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personifade etmekteydimifade etmekteydik
2nd Personifade etmekteydinifade etmekteydiniz
3rd Personifade etmekteydiifade etmektelerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etmekte miydimifade etmekte miydik
2nd Personifade etmekte miydinifade etmekte miydiniz
3rd Personifade etmekte miydiifade etmekteler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personifade etmemekteydimifade etmemekteydik
2nd Personifade etmemekteydinifade etmemekteydiniz
3rd Personifade etmemekteydiifade etmemektelerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etmemekte miydimifade etmemekte miydik
2nd Personifade etmemekte miydinifade etmemekte miydiniz
3rd Personifade etmemekte miydinifade etmemekte miydiniz
Past perfect narrative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personifade etmiştimifade etmiştim
2nd Personifade etmiştinifade etmiştin
3rd Personifade etmiştiifade etmişlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etmiş miydimifade etmiş miydim
2nd Personifade etmiş miydinifade etmiş miydin
3rd Personifade etmiş miydiifade etmişler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personifade etmemiştimifade etmemiştim
2nd Personifade etmemiştinifade etmemiştin
3rd Personifade etmemiştiifade etmemişlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etmemiş miydimifade etmemiş miydim
2nd Personifade etmemiş miydinifade etmemiş miydin
3rd Personifade etmemiş miydinifade etmemiş miydin
Doubtful distant past

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personifade etmişmişimifade etmişmişiz
2nd Personifade etmişmişsinifade etmişmişsiniz
3rd Personifade etmişmişifade etmişmişler
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etmiş miymişimifade etmiş miymişiz
2nd Personifade etmiş miymişsinifade etmiş miymişsiniz
3rd Personifade etmiş miymişifade etmişler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Personifade etmemişmişimifade etmemişmişiz
2nd Personifade etmemişmişsinifade etmemişmişsiniz
3rd Personifade etmemişmişifade etmemişmişler
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etmemiş miymişimifade etmemiş miymişiz
2nd Personifade etmemiş miymişsinifade etmemiş miymişsiniz
3rd Personifade etmemiş miymişsinifade etmemiş miymişsiniz
Past in the future

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personifade etmiş olacağımifade etmiş olacağız
2nd Personifade etmiş olacaksınifade etmiş olacaksınız
3rd Personifade etmiş olacakifade etmiş olacaklar
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etmiş mi olacağımifade etmiş mi olacağız
2nd Personifade etmiş mi olacaksınifade etmiş mi olacaksınız
3rd Personifade etmiş mi olacakifade etmiş mi olacaklar
Negative Statement
SingularPlural
1st Personifade etmemiş olacağımifade etmemiş olacağız
2nd Personifade etmemiş olacaksınifade etmemiş olacaksınız
3rd Personifade etmemiş olacakifade etmemiş olacaklar
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etmemiş mi olacağımifade etmemiş mi olacağız
2nd Personifade etmemiş mi olacaksınifade etmemiş mi olacaksınız
3rd Personifade etmemiş mi olacaksınifade etmemiş mi olacaksınız
Past conditional dubitative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personifade etseymişimifade etseymişiz
2nd Personifade etseymişsinifade etseymişsiniz
3rd Personifade etseymişifade etselermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etse miymişimifade etse miymişiz
2nd Personifade etse miymişsinifade etse miymişsiniz
3rd Personifade etse miymişifade etseler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Personifade etmeseymişimifade etmeseymişiz
2nd Personifade etmeseymişsinifade etmeseymişsiniz
3rd Personifade etmeseymişifade etmeselermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etmese miymişimifade etmese miymişiz
2nd Personifade etmese miymişsinifade etmese miymişsiniz
3rd Personifade etmese miymişsinifade etmese miymişsiniz
Future simple

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personifade edeceğimifade edeceğiz
2nd Personifade edeceksinifade edeceksiniz
3rd Personifade edecekifade edecekler
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade edecek miyimifade edecek miyiz
2nd Personifade edecek misinifade edecek misiniz
3rd Personifade edecek miifade edecekler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personifade etmeyeceğimifade etmeyeceğiz
2nd Personifade etmeyeceksinifade etmeyeceksiniz
3rd Personifade etmeyecekifade etmeyecekler
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etmeyecek miyimifade etmeyecek miyiz
2nd Personifade etmeyecek misinifade etmeyecek misiniz
3rd Personifade etmeyecek misinifade etmeyecek misiniz
Future in the past

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personifade edecektimifade edecektik
2nd Personifade edecektinifade edecektiniz
3rd Personifade edecektiifade edeceklerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade edecek miydimifade edecek miydik
2nd Personifade edecek miydinifade edecek miydiniz
3rd Personifade edecek miydiifade edecekler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personifade etmeyecektimifade etmeyecektik
2nd Personifade etmeyecektinifade etmeyecektiniz
3rd Personifade etmeyecektiifade etmeyeceklerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etmeyecek miydimifade etmeyecek miydik
2nd Personifade etmeyecek miydinifade etmeyecek miydiniz
3rd Personifade etmeyecek miydinifade etmeyecek miydiniz
Future dubitative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personifade edecekmişimifade edecekmişiz
2nd Personifade edecekmişinifade edecekmişiniz
3rd Personifade edecekmişifade edeceklermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade edecekmiş miyimifade edecekmiş miyiz
2nd Personifade edecekmiş misinifade edecekmiş misiniz
3rd Personifade edecekmiş miifade edeceklermiş mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personifade etmeyecekmişimifade etmeyecekmişiz
2nd Personifade etmeyecekmişinifade etmeyecekmişiniz
3rd Personifade etmeyecekmişifade etmeyeceklermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etmeyecekmiş miyimifade etmeyecekmiş miyiz
2nd Personifade etmeyecekmiş misinifade etmeyecekmiş misiniz
3rd Personifade etmeyecekmiş misinifade etmeyecekmiş misiniz
Future conditional

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personifade edeceksemifade edeceksek
2nd Personifade edeceksenifade edecekseniz
3rd Personifade edecekseifade edeceklerse
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade edeceksem miifade edeceksek mi
2nd Personifade edeceksen miifade edecekseniz mi
3rd Personifade edecekse miifade edeceklerse mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personifade etmeyeceksemifade etmeyeceksek
2nd Personifade etmeyeceksenifade etmeyecekseniz
3rd Personifade etmeyecekseifade etmeyeceklerse
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etmeyeceksem miifade etmeyeceksek mi
2nd Personifade etmeyeceksen miifade etmeyecekseniz mi
3rd Personifade etmeyeceksen miifade etmeyecekseniz mi
Necessitative mood simple tense

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personifade etmeliyimifade etmeliyiz
2nd Personifade etmelisinifade etmelisiniz
3rd Personifade etmeliifade etmeliler
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etmeli miyimifade etmeli miyiz
2nd Personifade etmeli misinifade etmeli misiniz
3rd Personifade etmeli miifade etmeliler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personifade etmeliyimifade etmeliyiz
2nd Personifade etmelisinifade etmelisiniz
3rd Personifade etmeliifade etmeliler
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etmeli miyimifade etmeli miyiz
2nd Personifade etmeli misinifade etmeli misiniz
3rd Personifade etmeli misinifade etmeli misiniz
Necessitative past narrative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personifade etmeliydimifade etmeliydik
2nd Personifade etmeliydinifade etmeliydiniz
3rd Personifade etmeliydiifade etmelilerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etmeli miydimifade etmeli miydik
2nd Personifade etmeli miydinifade etmeli miydiniz
3rd Personifade etmeli miydiifade etmeliler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personifade etmemeliydimifade etmemeliydik
2nd Personifade etmemeliydinifade etmemeliydiniz
3rd Personifade etmemeliydiifade etmemelilerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etmemeli miydimifade etmemeli miydik
2nd Personifade etmemeli miydinifade etmemeli miydiniz
3rd Personifade etmemeli miydinifade etmemeli miydiniz
Necessitative past dubitative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personifade etmeliymişimifade etmeliymişiz
2nd Personifade etmeliymişsinifade etmeliymişsiniz
3rd Personifade etmeliymişifade etmelilermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etmeli miymişimifade etmeli miymişiz
2nd Personifade etmeli miymişsinifade etmeli miymişsiniz
3rd Personifade etmeli miymişifade etmeliler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Personifade etmemeliymişimifade etmemeliymişiz
2nd Personifade etmemeliymişsinifade etmemeliymişsiniz
3rd Personifade etmemeliymişifade etmemelilermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etmemeli miymişimifade etmemeli miymişiz
2nd Personifade etmemeli miymişsinifade etmemeli miymişsiniz
3rd Personifade etmemeli miymişsinifade etmemeli miymişsiniz
Conditional mood simple tense

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personifade etsemifade etsek
2nd Personifade etsenifade etseniz
3rd Personifade etseifade etseler
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etsem miifade etsek mi
2nd Personifade etsen miifade etseniz mi
3rd Personifade etse miifade etseler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personifade etmesemifade etmesek
2nd Personifade etmesenifade etmeseniz
3rd Personifade etmeseifade etmeseler
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etmesem miifade etmesek mi
2nd Personifade etmesen miifade etmeseniz mi
3rd Personifade etmesen miifade etmeseniz mi
Subjunctive mood simple tense

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personifade edeyimifade edelim
2nd Personifade edesinifade edesiniz
3rd Personifade edeifade edeler
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade edeyim miifade edelim mi
2nd Personifade edesin miifade edesiniz mi
3rd Personifade ede miifade edeler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personifade etmeyeyimifade etmeyelim
2nd Personifade etmeyesinifade etmeyesiniz
3rd Personifade etmeyeifade etmeyeler
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etmeyeyim miifade etmeyelim mi
2nd Personifade etmeyesin miifade etmeyesiniz mi
3rd Personifade etmeyesin miifade etmeyesiniz mi
Past definite narrative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personifade ettiydimifade ettik
2nd Personifade ettiydinifade ettiniz
3rd Personifade ettiydiifade etlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etti miydimifade etti miydik
2nd Personifade etti miydinifade etti miydiniz
3rd Personifade etti miydiifade ettiler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personifade etmediydimifade ettik
2nd Personifade etmediydinifade ettiniz
3rd Personifade etmediydiifade etlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etmedi miydimifade etmedi miydik
2nd Personifade etmedi miydinifade etmedi miydiniz
3rd Personifade etmedi miydinifade etmedi miydiniz
Past indefinite past

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personifade etmiştimifade etmiştik
2nd Personifade etmiştinifade etmiştiniz
3rd Personifade etmiştiifade etmiştiler
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etmiş miyifade etmiş miydik
2nd Personifade etmiş miyifade etmiş miydiniz
3rd Personifade etmiştiifade etmişler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personifade etmemişifade etmemiştik
2nd Personifade etmemişifade etmemiştiniz
3rd Personifade etmemişifade etmemiştiler
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etmemiş miyifade etmemiş miydik
2nd Personifade etmemiş miyifade etmemiş miydiniz
3rd Personifade etmemiş miyifade etmemiş miydiniz
Indefinite past future

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personifade edecekmişimifade edecekmişiz
2nd Personifade edecekmişsinifade edecekmişsiniz
3rd Personifade edecekmişifade edeceklermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade edecek miymişimifade edecek miymişiz
2nd Personifade edecek miymişsinifade edecek miymişsiniz
3rd Personifade edecek miymişifade edecekler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Personifade etmeyecekmişimifade etmeyecekmişiz
2nd Personifade etmeyecekmişsinifade etmeyecekmişsiniz
3rd Personifade etmeyecekmişifade etmeyeceklermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etmeyecek miymişimifade etmeyecek miymişiz
2nd Personifade etmeyecek miymişsinifade etmeyecek miymişsiniz
3rd Personifade etmeyecek miymişsinifade etmeyecek miymişsiniz
Past future

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personifade edecektimifade edecektik
2nd Personifade edecektinifade edecektiniz
3rd Personifade edecektiifade edecektiler
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade edecek miydimifade edecek miydik
2nd Personifade edecek miydinifade edecek miydiniz
3rd Personifade edecek miydiifade edecekler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personifade etmeyecektimifade etmeyecektik
2nd Personifade etmeyecektinifade etmeyecektiniz
3rd Personifade etmeyecektiifade etmeyecektiler
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etmeyecek miydimifade etmeyecek miydik
2nd Personifade etmeyecek miydinifade etmeyecek miydiniz
3rd Personifade etmeyecek miydinifade etmeyecek miydiniz
Indefinite past reportative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personifade edeymişimifade edeymişiz
2nd Personifade edeymişsinifade edeymişsiniz
3rd Personifade edeymişifade edelermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade edeymiş miyimifade edeymiş miyiz
2nd Personifade edeymiş misinifade edeymiş misiniz
3rd Personifade edeymiş miifade edelermiş mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personifade etmeyemişimifade etmeyemişiz
2nd Personifade etmeyemişsinifade etmeyemişsiniz
3rd Personifade etmeyemişifade etmeyelermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etmeyemiş miyimifade etmeyemiş miyiz
2nd Personifade etmeyemiş misinifade etmeyemiş misiniz
3rd Personifade etmeyemiş misinifade etmeyemiş misiniz
Definite past reportative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personifade edeydimifade edeydik
2nd Personifade edeydinifade edeydiniz
3rd Personifade edeydiifade edeydiler
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade ede miydimifade ede miydik
2nd Personifade ede miydinifade ede miydiniz
3rd Personifade ede miydiifade edeler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personifade etmeyeydimifade etmeyeydik
2nd Personifade etmeyeydinifade etmeyeydiniz
3rd Personifade etmeyeydiifade etmeyelerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Personifade etmeye miydimifade etmeye miydik
2nd Personifade etmeye miydinifade etmeye miydiniz
3rd Personifade etmeye miydinifade etmeye miydiniz