Conjunction of the verb ilerle in Turkish


Infinitive


Interrogative
Affirmative Statementilerlemekilerlemek mi
Negative Statementilerlememekilerlememek mi


Present continuous simple

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personilerliyorumilerliyoruz
2nd Personilerliyorsunilerliyorsunuz
3rd Personilerliyorilerliyorlar
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerliyor muyumilerliyor muyuz
2nd Personilerliyor musunilerliyor musunuz
3rd Personilerliyor muilerliyorlar mı
Negative Statement
SingularPlural
1st Personilerlemiyorumilerlemiyoruz
2nd Personilerlemiyorsunilerlemiyorsunuz
3rd Personilerlemiyorilerlemiyorlar
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlemiyor muyumilerlemiyor muyuz
2nd Personilerlemiyor musunilerlemiyor musunuz
3rd Personilerlemiyor musunilerlemiyor musunuz
Simple tense

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personilerlerimilerleriz
2nd Personilerlersinilerlersiniz
3rd Personilerlerilerlerler
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerler miyimilerler miyiz
2nd Personilerler misinilerler misiniz
3rd Personilerler miilerlerler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personilerlememilerlemeyiz
2nd Personilerlemezsinilerlemezsiniz
3rd Personilerlemezilerlemezler
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlemem miilerlemez miyiz
2nd Personilerlemez misinilerlemez misiniz
3rd Personilerlemez misinilerlemez misiniz
Imperative mood

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Person--
2nd Personilerleilerleyin
3rd Personilerlesinilerlesinler
Interrogative
SingularPlural
1st Person--
2nd Person--
3rd Personilerlesin miilerlesinler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Person--
2nd Personilerlemeilerlemeyin
3rd Personilerlemesinilerlemesinler
Interrogative
SingularPlural
1st Person--
2nd Person--
3rd Person--
Simple tense past definite

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personilerlerdimilerlerdik
2nd Personilerlerdinilerlerdiniz
3rd Personilerlerdiilerlerlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerler miydimilerler miydik
2nd Personilerler miydinilerler miydiniz
3rd Personilerler miydiilerlerler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personilerlemezdimilerlemezdik
2nd Personilerlemezdinilerlemezdiniz
3rd Personilerlemezdiilerlemezlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlemez miydimilerlemez miydik
2nd Personilerlemez miydinilerlemez miydiniz
3rd Personilerlemez miydinilerlemez miydiniz
Simple tense indefinite past

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personilerlermişimilerlermişiz
2nd Personilerlermişsinilerlermişsiniz
3rd Personilerlermişilerlerlermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerler miymişimilerler miymişiz
2nd Personilerler miymişsinilerler miymişsiniz
3rd Personilerler miymişilerlerler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Personilerlemezmişimilerlemezmişiz
2nd Personilerlemezmişsinilerlemezmişsiniz
3rd Personilerlemezmişilerlemezlermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlemez miymişimilerlemez miymişiz
2nd Personilerlemez miymişsinilerlemez miymişsiniz
3rd Personilerlemez miymişsinilerlemez miymişsiniz
Past definite

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personilerledimilerledik
2nd Personilerledinilerlediniz
3rd Personilerlediilerlediler
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerledim miilerledik mi
2nd Personilerledin miilerlediniz mi
3rd Personilerledi miilerlediler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personilerlemedimilerlemedik
2nd Personilerlemedinilerlemediniz
3rd Personilerlemediilerlemediler
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlemedim miilerlemedik mi
2nd Personilerlemedin miilerlemediniz mi
3rd Personilerlemedin miilerlemediniz mi
Past progressive dubitative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personilerliyormuşumilerliyormuşuz
2nd Personilerliyormuşsunilerliyormuşsunuz
3rd Personilerliyormuşilerliyorlarmış
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerliyor muymuşumilerliyor muymuşuz
2nd Personilerliyor muymuşsunilerliyor muymuşsunuz
3rd Personilerliyor muymuşilerliyorlar mıymış
Negative Statement
SingularPlural
1st Personilerlemiyormuşumilerlemiyormuşuz
2nd Personilerlemiyormuşsunilerlemiyormuşsunuz
3rd Personilerlemiyormuşilerlemiyorlarmış
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlemiyor muymuşumilerlemiyor muymuşuz
2nd Personilerlemiyor muymuşsunilerlemiyor muymuşsunuz
3rd Personilerlemiyor muymuşsunilerlemiyor muymuşsunuz
Past progressive alternative dubitative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personilerlemekteymişimilerlemekteymişiz
2nd Personilerlemekteymişsinilerlemekteymişsiniz
3rd Personilerlemekteymişilerlemektelermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlemekte miymişimilerlemekte miymişiz
2nd Personilerlemekte miymişsinilerlemekte miymişsiniz
3rd Personilerlemekte miymişilerlemekteler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Personilerlememekteymişimilerlememekteymişiz
2nd Personilerlememekteymişsinilerlememekteymişsiniz
3rd Personilerlememekteymişilerlememektelermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlememekte miymişimilerlememekte miymişiz
2nd Personilerlememekte miymişsinilerlememekte miymişsiniz
3rd Personilerlememekte miymişsinilerlememekte miymişsiniz
Indefinite past

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personilerlemişimilerlemişiz
2nd Personilerlemişsinilerlemişsiniz
3rd Personilerlemişilerlemişler
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlemiş miyimilerlemişiz
2nd Personilerlemiş misinilerlemiş miyiz
3rd Personilerlemiş miilerlemişler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personilerlememişimilerlememişiz
2nd Personilerlememişsinilerlememişsiniz
3rd Personilerlememişilerlememişler
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlememiş miyimilerlememişiz
2nd Personilerlememiş misinilerlememiş miyiz
3rd Personilerlememiş misinilerlememiş miyiz
Past progressive narrative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personilerliyordumilerliyorduk
2nd Personilerliyordunilerliyordunuz
3rd Personilerliyorduilerliyorlardı
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerliyor muydumilerliyor muyduk
2nd Personilerliyor muydunilerliyor muydunuz
3rd Personilerliyor muyduilerliyorlar mıydı
Negative Statement
SingularPlural
1st Personilerlemiyordumilerlemiyorduk
2nd Personilerlemiyordunilerlemiyordunuz
3rd Personilerlemiyorduilerlemiyorlardı
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlemiyor muydumilerlemiyor muyduk
2nd Personilerlemiyor muydunilerlemiyor muydunuz
3rd Personilerlemiyor muydunilerlemiyor muydunuz
Past progressive alternative narrative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personilerlemekteydimilerlemekteydik
2nd Personilerlemekteydinilerlemekteydiniz
3rd Personilerlemekteydiilerlemektelerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlemekte miydimilerlemekte miydik
2nd Personilerlemekte miydinilerlemekte miydiniz
3rd Personilerlemekte miydiilerlemekteler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personilerlememekteydimilerlememekteydik
2nd Personilerlememekteydinilerlememekteydiniz
3rd Personilerlememekteydiilerlememektelerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlememekte miydimilerlememekte miydik
2nd Personilerlememekte miydinilerlememekte miydiniz
3rd Personilerlememekte miydinilerlememekte miydiniz
Past perfect narrative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personilerlemiştimilerlemiştim
2nd Personilerlemiştinilerlemiştin
3rd Personilerlemiştiilerlemişlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlemiş miydimilerlemiş miydim
2nd Personilerlemiş miydinilerlemiş miydin
3rd Personilerlemiş miydiilerlemişler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personilerlememiştimilerlememiştim
2nd Personilerlememiştinilerlememiştin
3rd Personilerlememiştiilerlememişlerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlememiş miydimilerlememiş miydim
2nd Personilerlememiş miydinilerlememiş miydin
3rd Personilerlememiş miydinilerlememiş miydin
Doubtful distant past

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personilerlemişmişimilerlemişmişiz
2nd Personilerlemişmişsinilerlemişmişsiniz
3rd Personilerlemişmişilerlemişmişler
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlemiş miymişimilerlemiş miymişiz
2nd Personilerlemiş miymişsinilerlemiş miymişsiniz
3rd Personilerlemiş miymişilerlemişler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Personilerlememişmişimilerlememişmişiz
2nd Personilerlememişmişsinilerlememişmişsiniz
3rd Personilerlememişmişilerlememişmişler
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlememiş miymişimilerlememiş miymişiz
2nd Personilerlememiş miymişsinilerlememiş miymişsiniz
3rd Personilerlememiş miymişsinilerlememiş miymişsiniz
Past in the future

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personilerlemiş olacağımilerlemiş olacağız
2nd Personilerlemiş olacaksınilerlemiş olacaksınız
3rd Personilerlemiş olacakilerlemiş olacaklar
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlemiş mi olacağımilerlemiş mi olacağız
2nd Personilerlemiş mi olacaksınilerlemiş mi olacaksınız
3rd Personilerlemiş mi olacakilerlemiş mi olacaklar
Negative Statement
SingularPlural
1st Personilerlememiş olacağımilerlememiş olacağız
2nd Personilerlememiş olacaksınilerlememiş olacaksınız
3rd Personilerlememiş olacakilerlememiş olacaklar
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlememiş mi olacağımilerlememiş mi olacağız
2nd Personilerlememiş mi olacaksınilerlememiş mi olacaksınız
3rd Personilerlememiş mi olacaksınilerlememiş mi olacaksınız
Past conditional dubitative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personilerleseymişimilerleseymişiz
2nd Personilerleseymişsinilerleseymişsiniz
3rd Personilerleseymişilerleselermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlese miymişimilerlese miymişiz
2nd Personilerlese miymişsinilerlese miymişsiniz
3rd Personilerlese miymişilerleseler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Personilerlemeseymişimilerlemeseymişiz
2nd Personilerlemeseymişsinilerlemeseymişsiniz
3rd Personilerlemeseymişilerlemeselermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlemese miymişimilerlemese miymişiz
2nd Personilerlemese miymişsinilerlemese miymişsiniz
3rd Personilerlemese miymişsinilerlemese miymişsiniz
Future simple

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personilerleyeceğimilerleyeceğiz
2nd Personilerleyeceksinilerleyeceksiniz
3rd Personilerleyecekilerleyecekler
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerleyecek miyimilerleyecek miyiz
2nd Personilerleyecek misinilerleyecek misiniz
3rd Personilerleyecek miilerleyecekler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personilerlemeyeceğimilerlemeyeceğiz
2nd Personilerlemeyeceksinilerlemeyeceksiniz
3rd Personilerlemeyecekilerlemeyecekler
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlemeyecek miyimilerlemeyecek miyiz
2nd Personilerlemeyecek misinilerlemeyecek misiniz
3rd Personilerlemeyecek misinilerlemeyecek misiniz
Future in the past

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personilerleyecektimilerleyecektik
2nd Personilerleyecektinilerleyecektiniz
3rd Personilerleyecektiilerleyeceklerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerleyecek miydimilerleyecek miydik
2nd Personilerleyecek miydinilerleyecek miydiniz
3rd Personilerleyecek miydiilerleyecekler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personilerlemeyecektimilerlemeyecektik
2nd Personilerlemeyecektinilerlemeyecektiniz
3rd Personilerlemeyecektiilerlemeyeceklerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlemeyecek miydimilerlemeyecek miydik
2nd Personilerlemeyecek miydinilerlemeyecek miydiniz
3rd Personilerlemeyecek miydinilerlemeyecek miydiniz
Future dubitative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personilerleyecekmişimilerleyecekmişiz
2nd Personilerleyecekmişinilerleyecekmişiniz
3rd Personilerleyecekmişilerleyeceklermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerleyecekmiş miyimilerleyecekmiş miyiz
2nd Personilerleyecekmiş misinilerleyecekmiş misiniz
3rd Personilerleyecekmiş miilerleyeceklermiş mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personilerlemeyecekmişimilerlemeyecekmişiz
2nd Personilerlemeyecekmişinilerlemeyecekmişiniz
3rd Personilerlemeyecekmişilerlemeyeceklermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlemeyecekmiş miyimilerlemeyecekmiş miyiz
2nd Personilerlemeyecekmiş misinilerlemeyecekmiş misiniz
3rd Personilerlemeyecekmiş misinilerlemeyecekmiş misiniz
Future conditional

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personilerleyeceksemilerleyeceksek
2nd Personilerleyeceksenilerleyecekseniz
3rd Personilerleyecekseilerleyeceklerse
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerleyeceksem miilerleyeceksek mi
2nd Personilerleyeceksen miilerleyecekseniz mi
3rd Personilerleyecekse miilerleyeceklerse mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personilerlemeyeceksemilerlemeyeceksek
2nd Personilerlemeyeceksenilerlemeyecekseniz
3rd Personilerlemeyecekseilerlemeyeceklerse
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlemeyeceksem miilerlemeyeceksek mi
2nd Personilerlemeyeceksen miilerlemeyecekseniz mi
3rd Personilerlemeyeceksen miilerlemeyecekseniz mi
Necessitative mood simple tense

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personilerlemeliyimilerlemeliyiz
2nd Personilerlemelisinilerlemelisiniz
3rd Personilerlemeliilerlemeliler
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlemeli miyimilerlemeli miyiz
2nd Personilerlemeli misinilerlemeli misiniz
3rd Personilerlemeli miilerlemeliler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personilerlemeliyimilerlemeliyiz
2nd Personilerlemelisinilerlemelisiniz
3rd Personilerlemeliilerlemeliler
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlemeli miyimilerlemeli miyiz
2nd Personilerlemeli misinilerlemeli misiniz
3rd Personilerlemeli misinilerlemeli misiniz
Necessitative past narrative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personilerlemeliydimilerlemeliydik
2nd Personilerlemeliydinilerlemeliydiniz
3rd Personilerlemeliydiilerlemelilerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlemeli miydimilerlemeli miydik
2nd Personilerlemeli miydinilerlemeli miydiniz
3rd Personilerlemeli miydiilerlemeliler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personilerlememeliydimilerlememeliydik
2nd Personilerlememeliydinilerlememeliydiniz
3rd Personilerlememeliydiilerlememelilerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlememeli miydimilerlememeli miydik
2nd Personilerlememeli miydinilerlememeli miydiniz
3rd Personilerlememeli miydinilerlememeli miydiniz
Necessitative past dubitative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personilerlemeliymişimilerlemeliymişiz
2nd Personilerlemeliymişsinilerlemeliymişsiniz
3rd Personilerlemeliymişilerlemelilermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlemeli miymişimilerlemeli miymişiz
2nd Personilerlemeli miymişsinilerlemeli miymişsiniz
3rd Personilerlemeli miymişilerlemeliler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Personilerlememeliymişimilerlememeliymişiz
2nd Personilerlememeliymişsinilerlememeliymişsiniz
3rd Personilerlememeliymişilerlememelilermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlememeli miymişimilerlememeli miymişiz
2nd Personilerlememeli miymişsinilerlememeli miymişsiniz
3rd Personilerlememeli miymişsinilerlememeli miymişsiniz
Conditional mood simple tense

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personilerlesemilerlesek
2nd Personilerlesenilerleseniz
3rd Personilerleseilerleseler
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlesem miilerlesek mi
2nd Personilerlesen miilerleseniz mi
3rd Personilerlese miilerleseler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personilerlemesemilerlemesek
2nd Personilerlemesenilerlemeseniz
3rd Personilerlemeseilerlemeseler
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlemesem miilerlemesek mi
2nd Personilerlemesen miilerlemeseniz mi
3rd Personilerlemesen miilerlemeseniz mi
Subjunctive mood simple tense

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personilerleyeyimilerleyelim
2nd Personilerleyesinilerleyesiniz
3rd Personilerleyeilerleyeler
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerleyeyim miilerleyelim mi
2nd Personilerleyesin miilerleyesiniz mi
3rd Personilerleye miilerleyeler mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personilerlemeyeyimilerlemeyelim
2nd Personilerlemeyesinilerlemeyesiniz
3rd Personilerlemeyeilerlemeyeler
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlemeyeyim miilerlemeyelim mi
2nd Personilerlemeyesin miilerlemeyesiniz mi
3rd Personilerlemeyesin miilerlemeyesiniz mi
Past definite narrative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personilerlediydimilerleydik
2nd Personilerlediydinilerleydiniz
3rd Personilerlediydiilerlelerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerledi miydimilerledi miydik
2nd Personilerledi miydinilerledi miydiniz
3rd Personilerledi miydiilerlediler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personilerlemediydimilerleydik
2nd Personilerlemediydinilerleydiniz
3rd Personilerlemediydiilerlelerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlemedi miydimilerlemedi miydik
2nd Personilerlemedi miydinilerlemedi miydiniz
3rd Personilerlemedi miydinilerlemedi miydiniz
Past indefinite past

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personilerlemiştimilerlemiştik
2nd Personilerlemiştinilerlemiştiniz
3rd Personilerlemiştiilerlemiştiler
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlemiş miyilerlemiş miydik
2nd Personilerlemiş miyilerlemiş miydiniz
3rd Personilerlemiştiilerlemişler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personilerlememişilerlememiştik
2nd Personilerlememişilerlememiştiniz
3rd Personilerlememişilerlememiştiler
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlememiş miyilerlememiş miydik
2nd Personilerlememiş miyilerlememiş miydiniz
3rd Personilerlememiş miyilerlememiş miydiniz
Indefinite past future

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personilerleyecekmişimilerleyecekmişiz
2nd Personilerleyecekmişsinilerleyecekmişsiniz
3rd Personilerleyecekmişilerleyeceklermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerleyecek miymişimilerleyecek miymişiz
2nd Personilerleyecek miymişsinilerleyecek miymişsiniz
3rd Personilerleyecek miymişilerleyecekler miymiş
Negative Statement
SingularPlural
1st Personilerlemeyecekmişimilerlemeyecekmişiz
2nd Personilerlemeyecekmişsinilerlemeyecekmişsiniz
3rd Personilerlemeyecekmişilerlemeyeceklermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlemeyecek miymişimilerlemeyecek miymişiz
2nd Personilerlemeyecek miymişsinilerlemeyecek miymişsiniz
3rd Personilerlemeyecek miymişsinilerlemeyecek miymişsiniz
Past future

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personilerleyecektimilerleyecektik
2nd Personilerleyecektinilerleyecektiniz
3rd Personilerleyecektiilerleyecektiler
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerleyecek miydimilerleyecek miydik
2nd Personilerleyecek miydinilerleyecek miydiniz
3rd Personilerleyecek miydiilerleyecekler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personilerlemeyecektimilerlemeyecektik
2nd Personilerlemeyecektinilerlemeyecektiniz
3rd Personilerlemeyecektiilerlemeyecektiler
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlemeyecek miydimilerlemeyecek miydik
2nd Personilerlemeyecek miydinilerlemeyecek miydiniz
3rd Personilerlemeyecek miydinilerlemeyecek miydiniz
Indefinite past reportative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personilerleyeymişimilerleyeymişiz
2nd Personilerleyeymişsinilerleyeymişsiniz
3rd Personilerleyeymişilerleyelermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerleyeymiş miyimilerleyeymiş miyiz
2nd Personilerleyeymiş misinilerleyeymiş misiniz
3rd Personilerleyeymiş miilerleyelermiş mi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personilerlemeyemişimilerlemeyemişiz
2nd Personilerlemeyemişsinilerlemeyemişsiniz
3rd Personilerlemeyemişilerlemeyelermiş
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlemeyemiş miyimilerlemeyemiş miyiz
2nd Personilerlemeyemiş misinilerlemeyemiş misiniz
3rd Personilerlemeyemiş misinilerlemeyemiş misiniz
Definite past reportative

Affirmative Statement
SingularPlural
1st Personilerleyeydimilerleyeydik
2nd Personilerleyeydinilerleyeydiniz
3rd Personilerleyeydiilerleyeydiler
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerleye miydimilerleye miydik
2nd Personilerleye miydinilerleye miydiniz
3rd Personilerleye miydiilerleyeler miydi
Negative Statement
SingularPlural
1st Personilerlemeyeydimilerlemeyeydik
2nd Personilerlemeyeydinilerlemeyeydiniz
3rd Personilerlemeyeydiilerlemeyelerdi
Interrogative
SingularPlural
1st Personilerlemeye miydimilerlemeye miydik
2nd Personilerlemeye miydinilerlemeye miydiniz
3rd Personilerlemeye miydinilerlemeye miydiniz